Nowy tryb, ekstremalne zmiany balansu również dla konsolowców, hero pool na rankedach w Overwatch!

Dzisiejszego wieczoraj pojawił się nowy dev update z udziałem Jeffa Kaplana. Zapowiedziano nowy tryb, ekstremalne zmiany blanasu, które przetestują również konsolowcy jak i hero pool na rankedy w Overwatch.

dev update hero pool na rankedach

Osoby, które przez ostatnie kilka dni teasowali tajemniczo o nowościach, które mają się pojawić w Overwatch właśnie ujrzały światło dzienne. W najnowszym dev update Jeff Kaplan zdradził nad czym pracują deweloperzy i muszę przyznać, że jest to coś co bardzo mi się spodobało i co mocno wpłynie na rozgrywkę w Overwatch.

Eksperymentalna karta – nowy tryb w Overwatch

W Overwatch aktualnie mamy kilka najważniejszych kart: Szybką grę, Salon Gier, Gry rankingowe i Własne gry. Do tych czterech kart od czasu do czasu pojawiać się będzie Eksperymentalna karta, w której gracze będą mogli testować najnowsze zmiany balansu jakie planuje wprowadzić Blizzard. Oznacza to, że w pewnym sensie zastąpi nam to PTR, do którego do tej pory nie mieli gracze konsolowi. Teraz każdy będzie mógł przetestować nowe zmiany balansu, które mogą ale niekoniecznie muszą pojawić się później w szybkiej grze czy na rankedach.

Ekstremalne zmiany balansu

Deweloperzy zamierzają znacznie częściej przeprowadzać zmiany balansu w trybie Eksperymentalnej karty. Blizzard rozumie jakie powtarzają się najczęściej potrzeby społeczności w przypadku Overwatch i zamierzają je spełniać znacznie częściej. W nowej karcie znajdą się najbardziej hardkorowe zmiany balansu jakie można sobie wyobrazić i wspólnie z graczami deweloperzy będą decydowali, które z nich znajdą się w normalnych trybach gry, a które pójdą w niepamięć.

Oznacza to również, że część zmian może zostać cofnięta w kolejnych iteracjach jeśli granie bohaterami z off-mety będzie znikome bądź jeśli dany bohater z czasem stanie się zbyt potężny w odniesieniu do innych postaci.

Hero Pool w grach rankingowych

Nie mamy banów bohaterów bo te zapewni nam sam Blizzard! Od początku 21 sezonu rankedów gracze będą co tydzień grali inną pulą bohaterów. Deweloperzy na każdy tydzień będą przygotowywali określoną listę bohaterów, którą można wybrać do gry. Jak wspomina Jeff Kaplan w dev update może być tak, że w pierwszym tygodniu nie zagramy kilkoma bohaterami z aktualnej mety jak np. Orisą, Sigmą czy Moirą.

Muszę przyznać, że ten pomysł jest kapitalny. Nie tylko zmusi graczy do zwiększonej rotacji postaci ale również pozwala deweloperom uniknąć napięć i toksyczności społeczności gdyby to właśnie gracze mieli banować określonych bohaterów.

Podobają się Wam najnowsze zmiany?