Odejście Chu nie opóźni prac nad Overwatch 2

Odejście Michaela Chu z prac nad Overwatch wzbudziło wiele wątpliwości w odniesieniu do Overwatch 2. Jednak jak twierdzą przedstawiciele Blizzarda, odejście Chu nie opóźni prac nad Overwatch 2.

prace nad overwatch 2 niezagrożone

Overwatch 2 jest od dłuższego czasu w produkcji. Sukces pierwszej edycji Archiwów Overwatch pokazało deweloperom, że tryb PvE jest bardziej niż pożądany w grze. Rekordy grywalności, które były bite w kolejnych edycjach utwierdziły tylko zespół deweloperski, że taki tryb musi pojawić się w grze. Efekt? Ogłoszenie Overwatch 2 podczas BlizzCon 2019.

Pojawiły się jednak wątpliwości odnoszące się do tegorocznej premiery wydarzenia po oznajmieniu przez Michaela Chu, że odchodzi z Blizzarda i kończy pracę nad Overwatch.

Firma Blizzard wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie. Poinformowano w nim, że gracze nie mają się o co obawiać ponieważ prace nad produkcją to proces długofalowy i nie ograniczający się do jednej osoby. Blizzard dodał również, że prace nad Overwatch 2 nie są zagrożone, a działania jakie podejmował Michael Chu zostały domknięte przed procesem programowania gry.

Oznacza to, że Michael Chu zrealizował swój cel jakim było rozpisanie fabuły Overwatch i jego usługi nie są już wymagane.