Overwatch 2 World Cup ponownie rusza w 2023 roku!

Już w styczniu rusza proces zgłoszeń do komitetów Overwatch 2 World Cup - międzynarodowego turnieju reprezentacji krajowych.

overwatch world cup 2023

Dzisiejszego dnia Blizzard oficjalnie zapowiedział powrót Overwatch World Cup – turnieju reprezentacji krajowych, którego pierwszy etap rozpocznie się już w styczniu 2023 roku. Deweloper ujawnił również ogólny harmonogram aplikacji komitetów, zawodników, tryoutów, kiedy zostaną zakwalifikowane poszczególne drużyny jak i daty turnieju.

Wybór krajów do Overwatch World Cup

Blizzard w styczniu 2023 roku samodzielnie wytypuje 36 krajów i regiony, które będą mogły wystartować w Overwatch World Cup 2023. Wtedy też wystartują aplikacje do komitetów zespołów, które będą odpowiedzialne za zorganizowanie tryoutów w ramach swojego kraju i regionu zgodnie z zasadami Blizzarda.

Dodatkowo poza tryoutami wystartuje dodatkowy turniej World Cup Trials, z których zwycięzcy będą mieli gwarantowane miejsce w tryoutach do drużyny narodowej. Aby jednak zatwierdzić zgłoszenie zawodnika, gracze muszą mieć na swoim koncie rangę Diamentu.

Drużyny mają być ostatecznie wybrane w marcu. Zaś w czerwcu wystartuje pierwsza faza turnieju online, z których 16 zwycięzców przejdzie do kolejnej fazy turnieju lanowego na jesieni 2023. Natomiast z tej liczby 8 najlepszych drużyn weźmie udział w finałowych rozgrywkach o tytuł Mistrza Świata Overwatch World Cup.

StyczeńLutyMarzecCzerwiecJesień 2023
Ogłoszenie krajów mogących wziąć udział w turnieju.

Uruchomienie aplikacji do komitetów narodowych
World Cup Trials – otwarty turniej gwarantujący miejsce w krajowych i regionalnych Tryoutach.

Ogłoszenie komitetów narodowych
Tryouty drużyn narodowych

Wybór drużyn na zasadach ustalonych przez Blizzarda.
Kwalifikacje Overwatch World Cup – 36 drużyn weźmie udział w 6 turniejach regionalnych.

Najlepsze 16 drużyn otrzymuje awans do fazy grupowej turnieju LAN.
Faza grupowa

Wielki Finał

Wygląda na to, że deweloperzy powracają do mechanizmu wyboru komitetów z 2018 roku, kiedy to sam deweloper decydował o tym, kto zostanie członkiem komitetu. Natomiast wprowadzono pewne zmiany w odniesieniu do wyboru członków reprezentacji, która również będzie podlegała kontroli Blizzarda.

Pozostaje pytanie – zgłaszać się czy nie 😉 ?