Nowe informacje o Overwatch 2 pojawią się prawdopodobnie już niedługo, więc pobawmy się w to co fani lubią najbardziej. Spekulacje, teorie, wygórowane oczekiwania. Dziś w menu: Przeciwnicy w trybach PvE.

Jak wiemy od pamiętnej zapowiedzi sequela do Overwatch główną część nowości mają być tryby PvE, w których przyjdzie nam się zmierzyć z przeciwnikami prowadzonymi przez komputer. Ujawniono już dwie główne frakcje, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć: Szpon oraz Sektor Zero. Czy twórcy trzymają jeszcze jakiegoś asa w rękawie? Świat wykreowany przez Blizzarda jest bardzo bogaty i istnieje tam wiele organizacji, które mogłyby zróżnicować rozgrywkę i sprawić, że stanie się mniej powtarzalna. Popuśćmy więc wodze wyobraźni i zanurzmy się w lore, które od lat tylko czeka by je wykorzystać.

New Null-Sector Hero for Overwatch 2?? Perhaps???? : Overwatch

Los Muertos

Pochodząca z Meksyku organizacja przestępcza Los Muertos to gang drani podających się za rewolucjonistów. Poznaliśmy ich już między innymi w filmie animowanym wprowadzającym Żołnierza 76, gdy ten kopał im tyłki w Dorado. Ich charakterystyczne malunki na ciele sprawiłyby, że świetnie odróżnialiby się od pozostałych przeciwników, zwłaszcza podczas misji nocnych. Ich powiązania z Sombrą i LumériCo to zaś coś, co można by w fabule świetnie wykorzystać.

File:Los Muertos2.jpg

Volskaya Industries oraz Vishkar Corportion.

Już od dawna wiemy, że w świecie Overwatch działa wiele megakorporacji, które niejednokrotnie potężniejsze są od całych państw. Volskaya dostarcza broń na front syberyjski, gdzie rosjanie toczą wojnę z Omnikami. Vishkar to natomiast gigant budujący miasta przyszłości za pomocą technologii twardoświetlnej. Gigantyczne rosyjskie mechy oraz agenci Vishkar stawiający bariery to coś na co Blizzard moim zdaniem powinien zwrócić uwagę.

overwatch-infiltration-animated-short-6 - CGMeetup : Community for ...

Gang Zadymiarzy

Jak widzieliśmy z filmu animowanego Starzy Znajomi Zadymiarze pod przywództwem Ashe nadal świetnie sobie radzą. Oczywiście tak długo jak McCree im nie przeszkadza. Cała historia o uwolnieniu Echo natomiast była świetną okazją dla Blizzarda by zaprezentować nam kilku członków tego gangu. Omnicki snajper i trojaczki to naprawdę ciekawi przeciwnicy, ale ciekawe kto jeszcze pomaga w napadach. Postacie są naprawdę głębokie w detale i aż szkoda byłoby gdyby się zmarnowali tylko w zwiastunie.

Lenn' | OW Account on Twitter: "#Overwatch #Short #Ashe #Reunion ...

Helix Security

Firma ochroniarska, która była odpowiedzialna między innymi za więzienie, w którym przebywał Pięść Zagłady. Uzbrojeni po zęby, latający w kombinezonach Raptora na pewno nie raz przysporzyliby graczy o ból zębów. Oczywiście jednym ze znanych agentów jest Fara, ale nie wiemy czy część misji nie będzie się odbywać z perspektywy Szponu. Jak wiemy Akande nie miał żadnych problemów z zabijaniem pilnujących go ludzi, wręcz stwierdził, że to nic osobistego. Być może Helix będą chcieli wyrównać rachunki i zaatakują siedzibę Szponu w Rialto?

A Wy macie jakieś pomysły na nowych przeciwników do Overwatch 2? Może Śmieciarze pod wodzą Królowej? A może ONZ ścigające bohaterów po całym świecie za złamanie Aktu Petrasa? Możliwości są tutaj nieograniczone, pozostaje mieć tylko nadzieję, że twórcy je wykorzystają. Nawet jeśli nie na premierę, to dobrze byłoby w aktualizacjach widzieć nowe frakcje, które będą utrzymywać świeżość misji PvE przez długi czas.

Tagi: ,