Overwatch League odnotowuje wzrosty oglądalności

Powrót żetonów ligowych i wprowadzenie formuły turniejów spowodował znaczny wzrost oglądalności Overwatch League.

wzrost oglądalności Overwatch League

Overwatch League od początku sezonu zmagał się z dużymi problemami oglądalności. Tradycyjny system ligowy oraz brak żetonów zaczął przyczyniać się do spadku widowni ligi. Jednak od niedawna liczby te ulegają znaczącemu polepszeniu. Włodarzom w międzyczasie udało się uruchomić żetony ligowe oraz uruchomiono turnieje, które są znacznie popularniejsze aniżeli standardowe rozgrywki sezonowe.

Wystarczy tylko spojrzeć na wyniki z ostatniego weekendu, podczas którego odbył się Summer Showdown. Mimo, że tydzień poprzedzający turniej został przeprowadzony z podwójną liczbą żetonów ligowych to jednak kolejny tydzień turniejowy przyniósł 5% wzrost oglądalności AMA (average minute audience).

Twórcy ligi potwierdzili, że gracze oczekują większych emocji i rozgrywek o najwyższą stawkę. W związku z wynikami oglądalności zamierzają kontynuować format miesięcznych turniejów odbywających się obok ligi i najprawdopodobniej zwiększeniu ich liczby w sezonie 2021.

Jednak czy system turniejowy pomoże lidze odzyskać utraconą widownię z poprzedniego sezonu? Tego przekonamy się dopiero za jakiś czas.