Overwatch z mobilną grą na Blizzcon 2021?

Gry Blizzarda zmierzają na mobile. Ale czy podczas BlizzCon 2021 zobaczymy mobilną wersję Overwatch?

overwatch mobile w produkcji

Przed nami premiera Overwatch 2. Deweloperzy nie ujawniają praktycznie żadnych szczegółów dotyczących sequela, ale po materiale z udziałem J. Allena Bracka wiemy, że Overwatch 2 będzie jednym z głównych punktów wirtualnego konwentu, który odbędzie się w lutym przyszłego roku.

Overwatch Mobile na Blizzcon 2021?

W tym samym materiale prezes Blizzarda ujawnił plany przeniesienia wszystkich uniwersów Blizzarda na urządzenia mobilne. Gry, które powstaną na komórki mają być tworzone w podobny sposób jak wersje na PC i konsole, co może oznaczać, że Blizzard będzie chciał dokonać małej rewolucji w mobilnym gamingu.

Co ciekawe Stylosa w jednym ze swoich ostatnich materiałów przewiduje, że Overwatch Mobile może pojawić się na Blizzcon 2021 jako dodatek do Overwatch 2. W swoich rozważaniach za przykład podaje firmę King, która należy do konsorcjum Activision Blizzard. Posiada jedną grę King Crush Saga, która nie tylko ma o 200 milionów graczy miesięcznie więcej aniżeli wszyscy aktywni gracze Blizzarda, a dodatkowo zarabia jeszcze więcej niż sam Blizzard.

Nie dziwi mnie zatem fakt, że Blizzard podjął decyzję przeniesienia swoich uniwersów na urządzenia mobilne. Pytanie tylko czy rozważania Stylosy mogą mieć jakiekolwiek podstawy.

Jak myślicie, doczekamy się tylko aktualizacji Overwatch 2 czy Blizzard zaskoczy nas czymś nowym na mobilki?