OWL 2021: 5 graczy z Chin, 7 z Korei, czy Hangzhou Spark zamierza stworzyć dwa zespoły?

Zdecydowanie jeden z najbardziej wyróżniających się kolorystycznie zespołów. Czego można się po nich spodziewać w tym sezonie?

Hangzhou Spark zaskoczyli wszystkich w swoim pierwszym sezonie. Byli jednym z nowych zespołów, niewielu ludzi spodziewało się po nich zbyt wiele. Ostatecznie zakończyli walkę na 4 miejscu, tuż za podium. Gracze wyjątkowo dobrze radzili sobie z metą Goats, jednak gdy w trzecim sezonie wprowadzono Pule Bohaterów zespół przestał radzić sobie równie dobrze.

Dwa zespoły w jednym

W tym sezonie Spark postawili zdecydowanie na ilość. W tym momencie w zespole jest 12 graczy, w tym 7 graczy z Korei oraz 5 z Chin. Pytaniem pozostaje jak zostanie rozwiązana komunikacja w drużynie. Spodziewałbym się, że Hangzhou dosłownie będzie posiadało dwa zespoły, które będzie wystawiać w zależności od mety. Oczywiście może to doprowadzić do rywalizacji wewnątrz drużyny, ale nie widzę innego rozwiązania. Zwłaszcza, że już w poprzednim sezonie Spark ucierpiało przez komunikację. Gracze opowiadali, że w porównaniu do mety Goats, gdy wystarczyło rzucić hasło i wszyscy gracze wiedzieli co zrobić, w trakcie częstych zmian bohaterów nie dało się tego rozwiązać w ten sposób. Może właśnie stworzenie dwóch jednojęzycznych zespołów miało być receptą na ten problem.

Czego się spodziewać?

Szczerze nie mam za bardzo wiedzy na temat chińskiego Contenders, także niewiele mogę powiedzieć o nowych graczach. Na pewno należy zwrócić uwagę na to jak zagra w tym sezonie Architect, który po odejściu od Shock nie grał już na tak wysokim poziomie jak wcześniej. Guxue na pewno kolejny raz zagra wspaniale, ale jeśli chodzi o resztę zespołu nie mam pojęcia czego się spodziewać. Analitycy zdecydowanie zwracają uwagę, że Spark zebrało istną śmietankę regionu chińskiego, więc teraz należy tylko sprawdzić jak poradzą sobie z grą na światowym poziomie. Jeżeli uda im się rozwiązać problemy z komunikacją mogą okazać się naprawdę trudnym przeciwnikiem, z niesamowitą głębią jeśli chodzi o graczy. Oczywiście w trakcie sezonu będą musieli zmierzyć się z Dragons, Dynasty czy NYXL, ale prawdopodobnie doprowadzi do wyrównanych widowisk, niż jednostronnych meczy znanych z poprzedniego sezonu.

Hangzhou Spark - Liquipedia Overwatch Wiki