OWL 2021: Co się stało z Vancouver Titans?

Od razu po dołączeniu do Ligi, w drugim sezonie zdominowali rozgrywki pokazując, że z drużyną Runaway nie ma żartów. Na początku trzeciego sezonu również wyglądali jak drużyna, której należałoby się bać. Parę miesięcy później po starym składzie nie było śladu, a drużyna znalazła się na dnie rankingów. Jak to wyjaśnić?

Oryginalne Vancouver Titans było jednym z projektów, które polegały na przeniesieniu całej drużyny z Contenders i sprawdzeniu jak sobie poradzą na gruncie Overwatch League. Wydawało się, że eksperyment Runaway zakończył się powodzeniem, drugi sezon zakończyli na tuż za mistrzami. Przed trzecim sezonem od ekipy odszedł jednak Bumper, jeden z najbardziej kreatywnych tanków Ligi. Mimo to wszystko wskazywało na to, że drużyna pokaże też pazury w trzecim sezonie, jednak nagle mecze Tytanów zostały odwołane, a niedługo potem większość zawodników odeszła.

2020 Team Preview: Vancouver Titans
Oryginalny skład był jedną z najlepiej zgranych drużyn 2019 roku, większość została na sezon trzeci

Konflikt z zarządem

Okazało się, że gracze Runaway popadli w ostry konflikt z zarządem. Canucks Sports & Entertainment oraz  Luminosity Gaming podobno nie chcieli zapewnić drużynie odpowiednich warunków. Zostali oni zmuszeni zamieszkać w ciasnej placówce, w której większość pomieszczeń była pozbawiona okien. Z powodu wybuchu epidemii Covid-19 gracze musieli tam przebywać bez przerwy, a jedyną ich rozrywką było granie w Overwatch. W końcu konflikt zakończył się tragicznym rozstaniem w wyniku którego drużyna Runaway została rozrzucona po całej Lidze. Po gigancie zostało tylko wspomnienie.

Vancouver Titans Crowned Stage 1 Overwatch League Champions - mxdwn Games

Zastępstwo wicemistrzów

Zarząd drużyny został w tej sytuacji zmuszony do zebrania nowych zawodników. Zwołana na szybko nowa ekipa musiała zmierzyć się nie tylko z innymi drużynami, które grały już od kilku miesięcy, ale również z oczekiwaniami fanów, którym nie byli w stanie sprostać. Mimo, że wszyscy im współczuli, to każdy też wiedział, że ten sezon to dla wielu z tych graczy koniec kariery. Po takich wynikach niewiele zespołów zdecydowałoby się ich zatrudnić. Z nowych Titans zdecydowanie wyróżniał się sHockWave, który pomimo niewielkiego wsparcia ze strony drużyny wielokrotnie dawał się przeciwnikom we znaki.

LiNkzr wydaje się być najlepszym graczem tego zespołu, ale to za dobrze o Titans nie świadczy.

Jak wygląda przyszłość?

Vancouver Titans zakończyło sezon trzeci na 18 miejscu, pod nimi byli tylko Washington Justice oraz Boston Uprising. Jednak sezon czwarty wcale nie wygląda o wiele lepiej. Z zastępczego składu zostały trzy osoby, sHockWave odszedł do Fusion, a Tsuna do Eternal. Do zespołu dołączył LiNkzr, który co prawda wygrał turniej Wdów podczas wydarzenia All-Star 2020, ale w trakcie sezonu wiele razy pozostawał w tyle. Frdwnr, Fire oraz Teru to kolejni gracze z Contenders, a cała drużyna wyglądałaby nieźle, gdyby nie fakt, że nie tylko Titans ulepszyli skład. A większość Ligi zrobiła o wiele większe postępy niż oni. Uprising oraz Justice, dwie drużyny, które w zeszłym sezonie były gorsze od Titans teraz wydają się aspirować o zwycięstwo w turnieju (głównie Justice, ale Uprising też wygląda na zespół ze środka stawki). Jedynie pozostaje zapytać kto będzie gorszy. Łatwą odpowiedzią jest zespół LA Valiant, wiele osób ma też wątpliwości co do składu Paris Eternal. Pozostaje im życzyć jak najlepiej, miejmy też nadzieję, że właściciele nauczeni historią z Runaway zapewnią im dobre warunki. Pytanie teraz jak kibicować organizacji, która zniszczyła tak dobry zespół?