OWL2021: Paris Eternal i siła Europy

Po trzecim, bardzo pozytywnym sezonie zarząd Paris Eternal zaskoczył wszystkich, gdy pobyli się dosłownie całego swojego poprzedniego składu. Czy udało im się zbudować drużynę wystarczająco mocną by ugrać coś w tym sezonie?

W okresie od początku listopada do połowy grudnia AVALLA była jedyną osobą odpowiedzialną za testowanie nowych graczy, zatrudnianie trenerów oraz prawdopodobnie zarządzanie profilami społecznościowymi tego zespołu. Zarząd Paris Eternal zdecydował się mocno przyciąć budżet na kolejny sezon, było to spowodowane głównie pandemią oraz odwołanymi eventami, na których miała się skoncentrować Liga w 2020 roku. Jak teraz wygląda zespół, tydzień przed startem 4 sezonu?

Moc Europejskiego Contenders

Zdecydowano się postawić na podobny projekt jak w ich inauguracyjnym sezonie. AVALLA przyjrzała się europejskim drużynom i wybrała najlepszych z najlepszych. Tzn. prawie najlepszych bo przecież najlepsza drużyna British Hurricane została awansowana do London Spitfire. Dziwi w tym momencie rozwiązanie kontraktów francuskich graczy z ostatniego sezonu, którzy byli gotowi grać nawet za minimalną kwotę. Ale, jak widać gracze z Contenders okazali się być od nich lepsi. Ciekawym nabytkiem jest zdecydowanie JMac, który po niezbyt owocnym sezonie w Londynie, zmienił fotel gracza na krzesło trenera i podobno radzi sobie w tej roli świetnie. NeptuNo na pewno podzieli się swoim bogatym doświadczeniem, a ONIGOD spróbuje odzyskać miano najlepszego hitscana w Europie.

Czy ta drużyna ma jakieś szanse?

Na ten moment Paris Eternal to drużyna jednej mety. Daan jak to tank z Europy świetnie radzi sobie jako Reinhardt, drużyna zdaje się rozumieć ten styl rozgrywki bardzo dobrze. Dopóki meta się nie zmieni mogą spróbować nałapać trochę zwycięstw. Mimo wszystko nie da się ukryć, że ten budżetowy zespół będzie trzymać się raczej końca stawki i raczej nie zawalczy o zwycięstwo w żadnym z turniejów. Ciekawa może okazać się rywalizacja Paryża z Londynem o miano najlepszej europejskiej drużyny. Mam nadzieję, że dadzą z siebie wszystko, a w następnym sezonie budżet Eternal pozwoli na rozbudowanie drużyny i odzyskanie pozycji z trzeciego sezonu.

Pokaz umiejętności Nagi