Wczorajszego dnia Blizzard rozpoczął proces przyznawania graczom pierwszych tokenów za oglądanie Overwatch League.

Overwatch League cierpi na chroniczny brak oglądalności. Od początku sezonu rzadko kiedy średnia przekracza 40 tysięcy widzów, a często utrzymuje się na poziomie około 30 tysięcy. To duża różnica w stosunku tego co widzieliśmy jeszcze w poprzednim sezonie rozgrywek.

Na powyższy problem wpływ miały dwie decyzje. Jedna dotyczyła przeniesienia rozgrywek na Youtube. Activision Blizzard podpisując z Google umowę na wyłączność otrzymał w trakcie 3 letniego kontraktu 160 milionów dolarów za rozgrywki Overwatch League i Call of Duty. Drugim był brak tokenów na Youtube, który deweloperzy połowicznie rozwiązali poprzez włączenie ich na swojej stronie internetowej i aplikacji mobilnej. Te stricte na samym Youtube mają być wpięte dopiero za jakiś czas.

Tymczasem od wczorajszego dnia Blizzard zaczął przyznawać pierwsze żetony ligowe. W tym roku zwiększono ich liczbę do 5 na godzinę oraz zsumowano czas spędzony na rozgrywce. Gracze nie muszą już oglądać w trybie ciągłym całej godziny meczu aby otrzymać żetony. Jeśli jednego dnia obejrzeli 30 minut i drugiego dnia kolejne 30 minut meczu otrzymają 5 żetonów za skumulowaną godzinę oglądania rozgrywki.

Tylko wczorajszego dnia gracze mogli zdobyć około 25-35 tokenów. Dzisiejszego wieczora pojawia się kolejna szansa na zdobycie tokenów. A im więcej meczów obejrzycie tym większa szansa, że kupicie unikalne skórki ligowe jak np. nadchodząca skórka MVP Zarii czy skórki dywizji Pacyficznej i Atlantyckiej za 200 żetonów ligowych. Cztery czy pięć dni obejrzanych rozgrywek i jedna skórka zapewniona.

Powróciliście do oglądania OWL?

Tagi: ,