Pierwsze tokeny Overwatch League przyznane graczom

Wczorajszego dnia Blizzard rozpoczął proces przyznawania graczom pierwszych tokenów za oglądanie Overwatch League.

gracze nie otrzymali tokenów Overwatch League

Overwatch League cierpi na chroniczny brak oglądalności. Od początku sezonu rzadko kiedy średnia przekracza 40 tysięcy widzów, a często utrzymuje się na poziomie około 30 tysięcy. To duża różnica w stosunku tego co widzieliśmy jeszcze w poprzednim sezonie rozgrywek.

Na powyższy problem wpływ miały dwie decyzje. Jedna dotyczyła przeniesienia rozgrywek na Youtube. Activision Blizzard podpisując z Google umowę na wyłączność otrzymał w trakcie 3 letniego kontraktu 160 milionów dolarów za rozgrywki Overwatch League i Call of Duty. Drugim był brak tokenów na Youtube, który deweloperzy połowicznie rozwiązali poprzez włączenie ich na swojej stronie internetowej i aplikacji mobilnej. Te stricte na samym Youtube mają być wpięte dopiero za jakiś czas.

Tymczasem od wczorajszego dnia Blizzard zaczął przyznawać pierwsze żetony ligowe. W tym roku zwiększono ich liczbę do 5 na godzinę oraz zsumowano czas spędzony na rozgrywce. Gracze nie muszą już oglądać w trybie ciągłym całej godziny meczu aby otrzymać żetony. Jeśli jednego dnia obejrzeli 30 minut i drugiego dnia kolejne 30 minut meczu otrzymają 5 żetonów za skumulowaną godzinę oglądania rozgrywki.

Tylko wczorajszego dnia gracze mogli zdobyć około 25-35 tokenów. Dzisiejszego wieczora pojawia się kolejna szansa na zdobycie tokenów. A im więcej meczów obejrzycie tym większa szansa, że kupicie unikalne skórki ligowe jak np. nadchodząca skórka MVP Zarii czy skórki dywizji Pacyficznej i Atlantyckiej za 200 żetonów ligowych. Cztery czy pięć dni obejrzanych rozgrywek i jedna skórka zapewniona.

Powróciliście do oglądania OWL?