Ponad 60 tysięcy banów w Overwatch

Pracownik firmy analitycznej ujawnił informacje o banach w Overwatch. Tylko w tym roku w Chinach i Korei zbanowano ponad 60 tysięcy kont.

banhammer w overwatch

Blizzard wspólnie z Netease odnotowali w tym roku niemal 35 tysięcy permanentnych banów w Chinach. Z kolei w samej Korei Południowej deweloperzy zbanowali niemal 27 tysięcy kont. Łącznie daje to ponad 63 tysiące kont.

Wszystkie bany zostały nałożone w związku z łamaniem umowy licencyjnej, które naruszały zasady zachowania, czy używania nielegalnego oprogramowania. Jak ujawniono konta te zostały zbanowane dożywotnio. Gracze, którzy dopuścili się nieodpowiednich zachowań zostaną zmuszeni do zakupu nowej kopii gry, co niestety nie rozwiąże problemu cheaterów.

Blizzard od dłuższego czasu stara się poprawić sytuację w grze. W 2018 roku wprowadzono system pochwał, który polega na tym, że gracze mogą nagrodzić najlepszych zawodników w meczu otrzymując za to dodatkowe punkty doświadczenia.

Problem banów zaczyna dosyć skutecznie rozwiązywać Riot Games, które w przypadku cheatów banuje dożywotnio hardware gracza, który nawet po utworzeniu nowego konta gry nie będzie w stanie zagrać.