Premiera albumu Overwatch: Cities & Countries

Pomimo faktu, że soundtrack Overwatch od dawna był dostępny w sieci, to miłośnicy gry często narzekali, że jest on niekompletny. Oto premiera albumu Overwatch: Cities & Countries.

overwatch cities and countries soundtrack

Blizzard w końcu postanowił naprawić ten błąd i wypuścił drugą płytę, składającą się z utworów związanych z mapami które odwiedzamy w trakcie rozgrywki.

Premiera albumu muzycznego Overwatch: Cities & Countries

Płyta składa się z 24 utworów. Każdy nazwany jest tak jak lokacja, której towarzyszy. Znajduje się tu muzyka nie tylko z map głównych znanych z szybkich gier i rankedów, ale również kawałki przygrywające nam w salonie gier. Wydaje się jednak, że wydanie nadal nie jest w pełni kompletne. Brakuje bowiem między innymi utworów z Petry czy Ekopunktu Antarktydy.

Jednak można to wybaczyć, bo całość prezentuje się niesamowicie. Utwory typu Ilios, Oaza czy Ayutthaya to przykłady tego, jak niesamowicie utalentowani są ludzie stojący za tą grą. Chciałoby się wręcz, aby te kawałki trwały dłużej.

Jest jednak pewien minus związany z wydaniem tego albumu. Jak mówiłem, zawiera on muzykę związaną z niemal każdą mapą w Overwatch. Wydanie jej w tym momencie wskazuje na to, że Blizzard uznaje grę Overwatch za kompletną jeśli chodzi o lokacje. Dodawanie nowej mapy teraz, w momencie kiedy został wypuszczony album „podsumowujący” byłoby naprawdę dziwnym ruchem. Chciałbym się mylić, ale przypuszczam, że na naprawdę nową zawartość będziemy czekać aż do Overwatch 2.

ArtStation - Overwatch 2 Lucio, Hong Chan LimPlaylistę można znaleźć poniżej.

Album znajduje się na Apple Music, Deezerze, iTunes, Youtube oraz Spotify. Ze swojej strony czekam jeszcze na specjalną edycję tego albumu, na której znalazłyby się remixy tych utworów tworzone na potrzeby Overwatch League. Znalezienie ich w sieci w dobrej jakości nie jest specjalnie trudne, ale fajnie byłoby je mieć dostępne w jednym miejscu.