Społeczność Overwatch dalej największa wśród popularnych FPSów

Jeden z graczy, który powrócił do Overwatch ujawnił ciekawą obserwację. Overwatch na Reddicie dalej jest największą społecznością na świecie.

overwatch ma się dobrze

Już jutro Overwatch będzie obchodziło oficjalnie swoją czwartą rocznicę. Aktualnie trwające wydarzenie dostarczyło nam kilka nowych legendarnych i epickich skórek jak i innych elementów kosmetycznych. Dodatkowo gracze mogą zagrać we wszystkie tryby jakie były dotychczas dostępne podczas wydarzeń sezonowych.

Tymczasem na Twitchu Overwatch przeżywa mocny kryzys. Gra nie znajduje się już nawet w pierwszej dziesiątce, a przez wiele osób to właśnie popularność Twitchowa decyduje o tym czy gra jest popularna czy nie. I jeszcze miesiąc temu mógłbym się z tym zgodzić jednak w tym tygodniu gdy grałem mecze jako DPS nie musiałem czekać 5 czy 10 minut na mecz, a raptem minutę lub dwie. Być może to właśnie rocznica spowodowała taki napływ graczy do gry, a być może gra znowu zaczyna przeżywać renesans.

Nie zmienia to jednak faktu obserwacji, której dokonał jeden gracz. Jak sam twierdzi nigdy nie był bardzo dobry w aimingu, a uwielbia FPSy. Gdy przeczytał artykuł o rewizji oceny w IGN postanowił dać grze dodatkową szansę.

Po przejrzeniu kanałów Redditowych Call of Duty, Fortnite, PUBG czy Counter-Strike zauważył, że to właśnie kanał Overwatch cieszy się ciągłą popularnością i licznymi tematami dodawany z dnia na dzień.

Jest to ciekawa obserwacja zważywszy na to jak Overwatch jest aktualnie postrzegany. Niby dead gierka, a jednak społeczność żyje i ma się bardzo dobrze.