Youtube zapłaciło 160 mln dolarów za transmisje Overwatch, Call of Duty i Hearthstone

Overwatch League od 3 sezonu jest transmitowany ekskluzywnie na Youtube. Platforma zapłaciła 160 milionów za ligi Overwatch, Call of Duty i turnieje Hearthstone.

overwatch league na youtube

Pierwsze dwa sezony rozgrywek w ramach Overwatch League były transmitowane na platformie Twitch. Według źródeł umowa opiewała na gigantyczną kwotę, aż 90 milionów dolarów w ciągu dwóch lat. Kontrakt jednak został zakończony i Activision Blizzard musiało szukać nowego partnera do transmisji, który chciałby nabyć prawa do ligowych produkcji holdingu.

Google, który cały czas rozwija swoje usługi streamingowe postanowił zapłacić aż 160 milionów dolarów przez najbliższe trzy lata. Umowa obejmuje transmisje z Overwatch League, Call of Duty jak i rozgrywki Hearthstone. Według źródeł duża część środków została przekazana na OWL, a mniejsza na Call of Duty. Hearthstone zostało dodane do umowy bezpłatnie jako dodatek. Oznacza to, że kwota przeznaczona na Overwatch League jest niższa niż wcześniejszy kontrakt z Twitchem.

Umowa między Google, a Activision Blizzard zawiera klauzule mające wymuszać między stronami określone wyniki. Po stronie ActiBlizz jest nim wynik oglądalności, natomiast po stronie Google dostarczenie odpowiedniej liczby reklam. Z umowy zadowoleni są szczególnie menadżerowie drużyn, ponieważ część zysków z reklam ma być przeznaczana na ich finansowanie. Jest to też jeden z głównych czynników, które spowodowały że Activision Blizzard wybrało właśnie Google na swojego kluczowego partnera transmisji.