Zawodnik Overwatch League uciekł z drużyny. Organizacja pozywa go

Hangzhou Spark poinformowało o zerwaniu kontraktu ze swoim zawodnikiem, który pod pretekstem wyjazdu do chorej matki uciekł z drużyny i zerwał jakikolwiek kontakt.

krystal ma zapłacić 2 mln dolarów byłemu pracodawcy

Już od 2019 roku Hanhzhou Spark musi radzić sobie z problemami z Krystalem, który po podpisaniu kontraktu z drużyną nie kwapił się do realizacji swoich zadań jako zawodnik. Nie tylko celowo jeździł na wygaśniętej wizie do Stanów, aby na lotnisku zostać zawróconym do Chin, jak również bardzo często nie brał udziału w analizie Vodów i spotkaniach z trenerem.

Dodatkowo wziął urlop aby pojechać do swojej rzekomo chorej mamy, podczas gdy w tym czasie spotykał się ze swoją dziewczyną w Hangzhou i nie odpowiadał na kontakt ze strony drużyny.

Organizacja wcześniej wycofała go ze składu, przez co Krystal stał się nieaktywnym graczem. Mimo wszystko kontrakt miał dalej ważny. Wczorajszego dnia organizacja ostatecznie podjęła decyzję o anulowaniu kontraktu z zawodnikiem z jego winy oraz podjęciu kroków prawnych przeciwko niemu.

Dostanie się do Overwatch League to jak szansa trafienia 6 w totolotka. Niewielu graczom się to udaje, ale zdecydowana większość stara się dać z siebie wszystko aby zaistnieć w lidze z jak najlepszej strony. Niestety najwyraźniej niektórym osobom woda sodowa szybko uderza do głowy marnując cały potencjał.

Cóż im mniej takich osób w lidze tym lepiej.