Head of Starcraft 2 Esports odchodzi z Blizzarda

Kerry LaRose, były już Head of Starcraft 2 Esports poinformował, że odchodzi z Blizzarda.

kerry larose odchodzi z blizzarda

Esport w Starcraft 2 przeszedł ostatnimi czasy spore zmiany. Najważniejsze turnieje ogranizowane mają być przy współpracy ESL i Dreamhack, a Blizzard ma zająć się wsparciem jedynie turniejów esportowych i mistrzostw BlizzConowych.

W połowie zeszłego roku z firmy odeszła Kim Phan, która pełniła rolę globalnego szefa esportu w Blizzardzie, a wczorajszego dnia swoje odejście ogłosił Kerry LaRose, który odpowiadał za esport w Starcraft 2. O swoim odejściu poinformował sam zainteresowany na Twitterze.

Dosłownie wczoraj pisaliśmy o wsparciu jakie Blizzard przekaże na organizację turniejów społecznościowych w Starcraft 2. Ze sprzedaży Łupów Wojennych VI przekaże 150 000 dolarów pomniejszone o podatki na nagrody i organizację turnieju.

Ekosystem turniejów Starcraft 2 ewoluuje. Niektórzy powiedzą, że w złym kierunku, inni że w dobrym. Jednak patrząc po globalnym kierunku Blizzarda względem esportu widać, że zaczynają rozumieć, że centralizacja i trzymanie wszystkiego w swoich rękach niekoniecznie wiąże się ze swobodnym rozwojem sceny.

Dopiero po czterech latach postanowili zapowiedzieć większe wsparcie dla scen T2 i T3 w Overwatch, które powinno to wsparcie otrzymać już na samym początku. Organizacja turniejów esportowych w Overwatch wiązała się z ogromnymi obostrzeniami niemalże wykluczając udział dużych podmiotów w prowadzeniu własnych turniejów.