Nowe opowiadanie Starcraft „Operacja Ślepy Diabeł”

Blizzard z okazji 10-lecia gry zaprezentował kolejne opowiadanie w świecie Starcrafta o tytule "Operacja Ślepy Diabeł".

nowe opowiadanie starcraft 2

Nowe opowiadanie jest zarazem ostatnim zaprezentowanym na 10-lecie Starcrafta 2. Wcześniej pojawiły się już opowiadania Sny na jawie i Jeden lud, jeden cel.

Tym razem gracze mogą przeczytać o oddzielonym od roju zerglingu, który musi przechytrzyć terran, którzy go schwytali.

Porusza się ostrożnie, pazury stukają o lśniącą podłogę. Powierzchnia jest zimna, gładka. Dziwna. Nie wydaje się żywa. Nie jest ani gąbczasta, ani ciepła jak tkanka lewiatana.

Chodzi w kółko, słuchając stukania. Jeśli stąpa wystarczająco szybko, stuknięcia wydają się mnożyć, jakby był tam, gdzie powinien – z Królową Ostrzy, w ośrodku nerwowym jej lewiatana. Czy jego kroki wydają takie same odgłosy jak jej? Zerg wie, że Królowa żyje. Czuje ją tam, gdzie powinien – słyszy ciągle jej szept głęboko w swoim umyśle, jak nieustanne zapewnienie, że nie jest sam, nawet gdy jest sam.

Inne zerglingi prześlizgują się za nim po ścianach tego dziwnego, okrągłego pomieszczenia, kręcąc się w kółko.

Zerg chodzi. Stuk, stuk, stuk. Ale poza jego krokami jest tylko pustka. Dziwna i martwa przestrzeń.

Inne zerglingi nadal podążają za nim i zerg czuje wściekłość, że został uwięziony tutaj z nimi, więc obraca się, warczy i szarżuje. Ale nie trafia w nie! Uderza w ścianę, która, tak jak podłoga, jest gładka i błyszcząca. Potrząsa łbem. Znowu warczy. Zergling ze ściany robi to samo, a zerg myśli, że chyba zranił tamtego, bo jednemu z jego rogów brakuje szpica.

Zerg skrobie pazurami o podłogę. Ten drugi, na ścianie, też.

Zerg przykuca. Podobnie robi zergling naprzeciwko.

Zbliża się do ściany. Czuje, że coś mu klika w głowie. Tak jak wtedy, gdy Królowa Ostrzy wydaje rozkaz, a zerg zaczyna działać – wie, co robić i dokąd się skierować. Coś go nachodzi. Zrozumienie.

Coś zrozumiał.

Ten zergling na ścianie – to on sam.Nigdy wcześniej się nie widział. Cieszy się, że wygląda tak podobnie do reszty swojego szczepu. Stanowi część całości, choć tej całości nie ma w tym miejscu. Tutaj jest sam.

Pełne opowiadanie znajdziecie na oficjalnej stronie Starcraft2.com. Jeśli zaś chcecie nadrobić straty z pozostałymi opowiadaniami koniecznie zajrzyjcie pod ten adres.