Nowe opowiadanie w świecie Starcraft 2

Z okazji rocznicy Blizzard zachęca graczy do przeczytania nowego opowiadania w świecie Starcrafta 2.

nowe opowiadanie starcraft 2

Opowiadania w uniwersum gry często ujawniają ciekawe fakty na temat bohaterów gry. Starcraft 2 doczekał się już ponad 20 opowiadań, a wraz z 10 rocznicą gry zaprezentowano nowe opowiadanie „Jeden lud, jeden cel”.

Historia skupia się tym razem na tajemniczej śmierci, która ujawni wielkiej inkwizytorce Selendis niewygodną prawdę o swoim ludzie.

– Wielka egzekutorko, wydarzyła się śmierć.

Selendis odwróciła się do protosa, który wypowiedział te słowa. Klęczał na jednym kolanie na świeżo wyłożonej kamiennej posadzce placu świątynnego. Przybysz miał na sobie lekką zbroję, która wyglądała na nową, choć wykuto ją wedle projektu w stylu Złotej Ery, modnego ostatnio wśród wielu templariuszy – a raczej byłych templariuszy. Selendis nie należała do miłośniczek tego zacofanego stylu. Jej zbroja również była nowa, ale z wdzięcznymi, nowoczesnymi liniami, które pasowały do szczupłej sylwetki egzekutorki. – Czy miała miejsce bitwa?

– Nie, egzekutorko. – Wszystko w tonie głosu i postawie protosa było nie tak. Selendis wyczuwała jego niepewność nawet bez emocjonalnej więzi, jaką niegdyś zapewniała protosom Khala. Minęło już trochę czasu, odkąd zostali od niej odcięci, a mimo to egzekutorce wciąż brakowało telepatycznego kolektywu, który od tysiącleci łączył khalaitów i zapewniał natychmiastową empatię i jedność celu. Jednomyślność została zastąpiona przez ukrytą prawdę, dogłębną samotność i niepewność interpretacji. Oznaczało to również dokuczliwie długą drogę do zrozumienia rozmówcy, pełną pytań i odgadywania języka ciała, co było procesem powolnym i frustrującym.

Zatem skąd ten niepokój u protosa? Przecież we wszechświecie śmierć była jedynym pewnikiem. A skoro nie doszło do walki, po co niepokojono egzekutorkę? W jej gestii nie leżało zajmowanie się zgonami ze starości czy też z powodu chorób… Protosi nie byli nieśmiertelni, a śmierć nie dbała o to, że ich liczba spadła już dostatecznie. – Dlaczego przychodzisz z tym do mnie?

– Bo to była dziwna śmierć. Niegodziwa.

Całe opowiadanie liczy 39 stron w tym 37 w całości zapełnionych treścią. Nowe opowiadanie można znaleźć na oficjalnej stronie Blizzarda.