Twórca serialu Gwiezdne Wrota chciał stworzyć serial Starcraft

Joseph Mallozzi, producent i scenarzysta serialu Gwiezdne Wrota planował serial w świecie Starcrafta.

Starcraft 3 w produkcji według insidera portalu WindowsCentral

Gwiezdne Wrota to jeden z najdłuższych i chyba najbardziej pamiętanych seriali sci-fi z pogranicza XX i XXI wieku. Opowiada on o starożytnych wrotach, które po wielu latach zdołano uruchomić, a czego efektem była możliwość zwiedzania innych światów spoza naszej galaktyki. Krótki opis nie oddaje klimatu serialu, który oglądało się bardzo przyjemnie, ale też nie jest to poziom seriali, jakie oczekiwalibyśmy w dzisiejszych czasach.

Niemniej jednak w kontekście tego serialu warto wspomnieć o Josephie Mallozzi. Jest, a właściwie był producentem i scenarzystą seriali Stargate, Stargate Atlantis i Stargate Universe. Co prawda emisję ostatniego serialu z uniwersum Gwiezdnych Wrót zakończono lata temu, ostatnio pojawiły się przecieki, że trwają przygotowania do kolejnego serialu, który miałby być bezpośrednią kontynuacją wszystkich trzech seriali.

Dlaczego wspominam o Mallozzim? Otóż dlatego, że przed laty miał przygotowany prospekt serialu w świecie Starcrafta. Producent oglądał rozgrywkę samej gry oraz zagłębiał się w historię Terran, Zergów i Protossów. Jak jednak mówi, nikt nie był zainteresowany aby pchnąć temat dalej.

Przygotowałem serial telewizyjny Starcraft i pamiętam, że obejrzałem ponad 16 godzin rozgrywki, zagłębiłem się w historię i zrobiłem prezentację, i nie udało się tego nigdzie ruszyć. Byłem strasznie wkurzony

Wygląda na to, że były przymiarki do stworzenia serialu, ale ciekawi mnie czy negatywnie do tego pomysłu podchodził Blizzard czy wytwórnie…