Współzałożyciel Blizzarda otwiera nową firmę gamingową zapowiadając 2 tytuły!

Mike Morhaime, były założyciel Blizzarda ogłosił powstanie nowej firmy deweloperskiej, Dreamhaven. Wraz z innymi weteranami firmy skupi się na tworzeniu nowych gier, z których dwie znajdują się już w produkcji.

mike morhaime zakłada własną firmę gamingową

Mike Morhaime to legenda branży gamingowej. To właśnie on jest jednym ze współzałożycieli legendarnego studia Blizzard Entertainment, spod których rąk wydano franczyzy Diablo, Starcracft i Warcraft. Mimo ogłoszenia o odejściu podczas BlizzConu 2018 pozostał w Blizzardzie do kwietnia 2019 po czym sądzono, że przechodzi na gamingową emeryturę.

Dzisiejszego dnia ogłosił, że wspólnie z innymi utalentowanymi deweloperami z Blizzarda założył firmę Dreamhaven, która zajmie się projektowaniem gier komputerowych. Spółka będzie zarządzała dwoma oddzielnymi studiami, z których każde zajmie się produkcją jednego tytułu. Sama zaś będzie pełniła rolę spółki matki dostarczając fundusze i wsparcie biznesowe dla firm deweloperskich znajdujących się pod jej skrzydłami.

Spółki córki zostały nazwane odpowiednio Moonshot oraz Secret Door. W obu znalazło się wielu weteranów Blizzarda, wśród których można wymienić:

  • Jason Chayes – executive producer Hearthstone, lead producer Starcraft 2,
  • Dustin Browder – game director Starcraft 2, Heroes of the Storm czy Command and Conquer
  • Ben Thompson – creative director Hearthstone,
  • Chris Sigaty – executive producer Hearthstone, Starcraft 2, Heroes of the Storm oraz lead producer oryginalnego Warcrafta 3,
  • Eric Dodds – game director Hearthstone
  • Alan Dabiri – game director Heroes of the Storm.

Jednak jak zaznaczono, w firmie znajduje się znacznie więcej weteranów spółki.

Nie powiem, zapowiada się bardzo ciekawie. Gracze nie powinni się jednak mocno hajpować ponieważ cała branża gier w przeciągu ostatnich 20-30 lat mocno się zmieniła. Ale posiadanie tak wielu utalentowanych pracowników pozwoli stworzyć produkty, o których będzie głośno.