Twórca fabuły Diablo, Overwatch, Starcraft, i World of Warcraft otwiera własną firmę!

Chris Metzen, legenda branży i twórca głównych wątków fabularnych gier Diablo, Overwatch, Starcraft i World of Warcraft otwiera własną firmę.

chris metzen zakłada firmę warchief gaming

Osoby, które od lat są fanami gier Blizzarda wiedzą, że to właśnie Chris Metzen odpowiada za główne wątki fabularne większości gier Blizzarda. Oczywiście każda gra posiadała swojego drugiego narratora, który był twarzą produktu (np. Michael Chu w przypadku Overwatch), jednak podstawy całego świata, główne wątki fabularne były bezsprzecznie dziedzictwem Chrisa.

Odejście z Blizzarda w 2016 roku związane było z problemem wypalenia zawodowego. Przez 4 lata leczył je często grywając w gry planszowe. I co właśnie najbardziej interesujące Chris Metzen powraca do branży gier, ale papierowej. Po latach spędzonych w Blizzardzie zależy mu na spokoju i stabilności psychicznej, a jak sam twierdzi właśnie tworzenie gier papierowych pozwoli mu ponownie cieszyć się z tworzenia czegoś. Poznajcie Warchief Gaming.

Chris jest kolejnym byłym już pracownikiem Blizzarda wyższego szczebla, który otwiera własną firmę wraz z Mike Gilmartinem (były wice prezes działu Global Quality Assurance). Niedawno informowaliśmy Was o nowych spółkach Mike Morhaime’a (Dreamhaven), Tima Mortena i Tima Campbella (Frost Giant) czy Dave Kosaka (Deviation).

Miałem to szczęście, że było mi dane poznać Chrisa i móc z nim porozmawiać podczas Blizzcon 2018. To naprawdę otwarty na świat gościu, który nie ma problemu, aby na ulicy zatrzymać się przybić pionę i pogadac nawet dłuższy czas.

Mi nie pozostaje nic innego jak życzyć mu sukcesów w rozwijaniu własnej firmy i mieć nadzieję, że np. polski Rebel wyda jego grę. Pierwsze informacje o grze mamy otrzymać już za miesiąc na oficjalnej stronie projektu warchiefgaming.com