Shroud: Valorant przyćmi Counter-Strike

Jeden z najpopularniejszych streamerów na świecie, Shroud twierdzi, że Valorant przyćmi Counter-Strike i będzie popularniejszy niż produkcja Valve.

shroud: valorant dogoni counter-strike

Z wielu stron spływają liczne opinie na temat przyszłości Valorant i jej popularności. Niedawno informowaliśmy Was, że summit1g jest zdania, że hype na Valorant szybko opadnie i gra nie będzie w stanie się przebić przez beton jakim jest CS i LoL.

Jednak były progracz Counter-Strike polskiego pochodzenia twierdzi, że Valorant będzie popularniejsze niż produkcja od Valve. Tłumaczy to tym, że produkcja Valorant przeznaczona będzie dla casuali. CS z kolei ma bardzo wysoko próg wejścia przez co odstrasza wielu niedzielnych graczy, podczas gdy Valorant łatwo ogarnąć i jest ładniejsze dla oka.

Czy sądzę, że Valorant dogoni Counter-Strike? Najpewniej. Sądzę, że jest to łatwiejsza gra dla nowych graczy, znacznie przyjemniejsza oku, odrobinę casualowa. Counter-Strike jest zbyt hardkorowy.

Rzecz jasna co wypowiedź to inna opinia, ale nie można żadnych przekreślać. Dlaczego Fortnite zdobyło tak dużą popularność? Nie tylko dlatego, że było nowym Battle Royale, ale właśnie dlatego, że była kolorowa i w komiksowej stylistyce. Jeśli spojrzymy wstecz początkowy hype na Overwatch przebijał inne tytuły, PUBG przez swoją hardkorowość i urealnienie straciło na rzecz Fortnite.

Jak jednak będzie z Valorant ciężko powiedzieć. Aktualnie widzimy ciągle zmniejszającą się liczbę oglądających streamy z Valorant. Początkowy peak spowodowany dropami zmniejsza się wraz z liczbą graczy, którzy otrzymują kolejne dostępy do gry. Mimo wszystko jest w niej potencjał i to całkiem spory. Ale to od Riot zależy jak zachęci graczy do gry w swoją najnowszą produkcję. Póki co nie ma z tym żadnego problemu.