Valorant ma fabułę. Oto jej zarys

Mija już kilka dni od ostatniej prezentacji w Valorant. My tymczasem mamy dla Was zarys fabuły w Valorant!

fabula valorant

Valorant co prawda jest grą stricte multiplayer, jednakże deweloperzy zamierzają przybliżać graczom wydarzenia jakie będą miały miejsce w grze. Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak zbyt wiele na temat najnowszej produkcji od Riot Games. Poznaliśmy jednak zarys fabularny gry, który prezentujemy poniżej.

Valorant ma miejsce na Ziemi w niedalekiej przyszłości po nastąpieniu wydarzenia zwanego Pierwszym Lśnieniem. Objęło ono swoim działaniem cały świat, prowadząc do ogromnych przemian w społeczeństwie, technologii i sposobie działania rządów. Jednakże wybrane osoby na całym świecie zaczynają zdobywać umiejętności, które są skutkiem tego wydarzenia. Te uzdolnione osoby nazywane są teraz „Radiants”.

W odpowiedzi na Pierwsze Lśnienie, tajemna organizacja powołuje Protokół Valorant, który skupia Agentów z całego świata. Agenci składają się z Radiantów oraz innych osób wyposażonych w technologię Radiantu. Z powodu historii tych postaci, zespół Valorant cechuje się ciekawą dynamiką zrzeszając w swoich szeregach jednostki reprezentujące szerokie spektrum grup społecznych począwszy od przestępców, a kończąc na przedstawicielach wojskowych.

Ciekawi mnie czy za owe wydarzenie odpowiadają ludzie i ich działania w tajnych labolatoriach, czy jest to znacznie bardziej skomplikowane i tajemnicze zjawisko, które powoli będziemy odkrywać w komiksach i animacjach od Riot Games.