W Valorant cały mecz podkładasz pakę

Valorant będzie charakteryzował się odmienną mechaniką rozgrywki. Cały mecz bedziemy rozgrywali stroną podkładającą pakę bądź mającą ją rozbroić.

12 agentów na premierę Valorant

Valorant będzie różnił się zasadami rozgrywki od Counter-Strike: Global Offensive. Podczas gdy w grze od Valve gracze część rund zagrają jako podkładający pakę i część jako drużyna ją rozbrajająca tak w Valorant już przed meczem będziemy musieli ustalić, którą stronę wybieramy.

Wszystko za sprawą nocnego przecieku. Valorant oddmiennie do CSa już przed matchmakingiem poprpsi nas o to czy chcemy grać jako drużyna podkładająca pakę czy jako drużyna ją rozbrajająca.

Rzecz jasna warto pamiętac, że paka jako taka została nazwana Spike i jej mechanizm w przypadku drużyny rozbrajającej wygląda również inaczej w odniesieniu do CSa. Zawodnicy rozbrajający pakę nie muszą tego robić od nowa po eliminacji sojusznika, który próbował to zrobić. Każdy kolejny sojusznik zacznie od miejsca gdzie poprzedni zakończył co ma być ułatwieniem dla drużyny.

Sądzicie, że to lepsze rozwiązanie niż w CSie?

UPDATE: Jeśli część z Was zdążyła zauważyć, aktualność ta jest żartem prima aprilisowym 😉 Wskazanie gry wyłącznie jako podkładający pakę bądź ją rozbrajający to po prostu jeden z trybów treningowych w Valorant, który zostanie udostępniony w grze 😉