Film Warcraft jednak w produkcji?!

W ciągu ostatnich kilku dni portale plotkarskie rozpisywały się na temat kolejnego filmu w świecie Warcrafta. Tym razem jednak rzetelne źródła zdają się potwierdzać te informacje!

warcraft 2 w produkcji?

Nie pisaliśmy o tym wcześniej ponieważ serwisy typu Comic Book czy WeGotThisCovered niekoniecznie są najbardziej rzetelnymi źródłami w sieci. Jednak jak się okazuje o informacjach tych zaczęły pisać portale filmowe. Podobno trwają prace nad kolejnym filmem Warcraft!

Za przeciek odpowiada dziennikarz, któremu nie zdarza się ujawniać niepotwierdzonych informacji. Daniel Richman twierdzi, że Warcraft 2 jest w produkcji i odpowiada za nie ponownie Legendary Pictures. Niestety nie wiemy jaką historię ma opowiedzieć nowy film.

Plotek nie komentują również pracownicy Blizzarda i legendy firmy. A wpis Chrisa Metzena na Twitterze nie musi nic znaczyć, albo znaczy bardzo dużo.

Pierwszy Warcraft okazał się kasową klapą. Film zarobił jedynie 439 milionów dolarów co według analiz nie zwróciło się. Według założeń analityków film potrzebował zwrotu na poziomie 450 milionów aby uznać, że warto w markę inwestować kolejne miliony.

Warto podkreślić, że już jakiś czas temu Duncan Jones informował, że Legendary porzuciło plany prac nad trylogią, o czym pisaliśmy w poniższym artykule.

Powyższe informacje trzeba oczywiście uznać póki co za spekulacje. Póki nie będzie oficjalnych ogłoszeń nie ma pewności, że film rzeczywiście pojawi się w kinach.