NFT w World of Warcraft – Mike Ybarra ucina plotki

Mike Ybarra uciął wszelkie plotki w związku z pytaniami o NFT w World of Warcraft.

Mike Ybarra ucina plotki o NFT w World of Warcraft

W minionym tygodniu Blizzard rozsyłał ankiety, w których wypytywał graczy o różne aspekty związane z gamingiem. Okazuje się, że poruszono w nim temat NFT, który w branży gamingowej jest dosyć kontrowersyjny ponieważ opiera się na blockchainie i kryptowalutach. Wiele osób podłapało temat, że Activision Blizzard rozpoczyna proces wprowadzania NFT do swoich gier. Czy zatem w World of Warcraft zobaczymy NFT?

NTF to tzw. non-fungible tokens, wirtualne tokeny oparte o blockchain, najczęściej sprzedawane za kryptowaluty. NFT może być zatem funkcja zakupu unikalnego spreja w grze lub w ogóle możliwość zarabiania w niej po zakupie jej również za kryptowalutę.

World of Warcraft bez NFT

Mike Ybarra, prezes Blizzard Entertainment uciął wszelkie plotki sugerujące, że w jakiejkolwiek grze mogłyby pojawić się NFT. Gracze World of Warcraft mimo wielu już płatnych funkcji w grze mimo odpłatnego abonamentu może spać spokojnie. NFT nie pojawi się w grach Blizzarda.

Tymczasem już 19 kwietnia o godzinie 18:00 dowiemy się więcej o nadchodzącym nowym dodatku do World of Warcraft, którym według plotek ma się nazywać World of Warcraft Dragonflight.

Źródło: Twitter