Powrót Szkarłatnej Krucjaty? Tajemnicze propagandowe broszury odkryte w patchu 8.3

W trakcie walki z siłami Przedwiecznych Bogów (ang. The Old Gods) i starciem z wizjami narzucanymi przez N'Zotha, patch 8.3 ujawnił nam ciekawe broszury należące do Szkarłatnego Bractwa (ang. Scarlet Brotherhood) czyli odłamu Szkarłatnej Krucjaty (ang. Scarlet Crusade).

Użytkownik Twittera @buff_moogle udostępnił post, w którym podzielił się swoimi znaleziskami na Gajach Tirisfalskich (ang. Tirisfal Glades) w pobliżu Posiadłości Calstona (ang. Calston’s Estate). Owe znaleziska były czterema książkami, które głosiły typową propagandę i ideologią szerzoną przez Szkarłatną Krucjatę.

Poruszają one kwestie dotyczące Anduina, Genna, Calii i… jej żywego dziecka. Cześć z nich to czysta propaganda, kłamstwa na temat Króla Wichrogrodu (ang. Stormwind), Przymierza i historii córki Króla Terenasa. Najciekawsze są jednak rzeczy związane z dziedzicem królestwa Lorderonu czyli dzieckiem Calie (które zaginęło wraz z jej ojcem w trakcie inwazji Plagi) oraz fałszywe przymierze z Królem Gilneas.

Przeklęty Stary Wilk (ang. The Cursed Old Wolf):

Wszyscy wiemy, że Anduin Wrynn jest zdrajcą swojej rasy i nie zasługuje by być królem. Fakty są NIEZAPRZECZALNE.

Więc kto powinien być królem? Na razie jest tylko jedna odpowiedź: Genn Szarogrzywy.

Tak, musimy sprzymierzyć się ze zmiennokształtnym potworem, przeklęty przez plagę nocnych elfów, aby spędzić połowę życia jako bestia.

Czemu?

Ponieważ pomimo wszystkich swoich licznych wad, Szarogrzywy NIENAWIDZI Porzuconych. Chce GŁOWY Banshee. Jego cele są zgodne z naszymi, i tylko on ma tyle siły by wykonać to zadanie.

Ale nie martwcie się, bracia i siostry, Szarogrzywy NIE jest rozwiązaniem długoterminowym. Będziemy za nim podążać tylko, dopóki nieumarli nie zostaną zgładzeni.

Następnie powalimy Szarogrzywego i obrócimy nasze ostrza na resztę jego przeklętego rodzaju.

Trudno będzie ukryć swoją pogardę dla tych kundli worgenów. Ale musimy to zrobić przez pewien czas, bracia i siostry.

Gdy Lordaeron uwolni się od nieumarłych nieczystości, Szkarłatne Bractwo ukończy zadanie i zapewni, że tylko ludzie czystej krwi utrzymają tę ziemię!

Król Zdrajców (ang. The Traitor King):

Obecny król Wichrogrodu udaje, że reprezentuje nasze interesy. Że troszczy się o nas.

On tego nie robi.

Anduin Wrynn jest niegodny swojego imienia i dziedzictwa. Bardziej dba o nieumarłych niż o swoich żywych poddanych. Zdradził nas wszystkich.

To chłopiec-król który spiskował z Sylwaną Bieżywiatr, aby zawrzeć pakt między ludźmi i nieumarłymi. Spotkanie na Wyżynach Aratorskich było zainscenizowanym wydarzeniem, które wzbudziło sympatię dla jego sprawy.

Słyszeliście historie, że tak zwani „Porzuceni” zostali zabici przez Banshee. OSZUSTWO. Nie było masakry. Ale Anduin chce, żebyście uwierzyli, że tak było.

Dlaczego oszustwo? Ponieważ chce, abyśmy WSPÓŁCZULI tym potworom. Przywitać ich z powrotem w naszym życiu. Aby porzucić z ziemie, o które tak ciężko walczyliśmy.

Lordaeron należy do ŻYJĄCYCH. To nasza SPUŚCIZNA. Nie daj się oszukać FAŁSZYWEMU królowi!

Szkarłatne Bractwo musi położyć kres pociągającemu za sznurki Anduinowi. Zjednoczcie się i powstańcie przeciwko jego zdradzie!

Niedoszła królowa (ang. The Would-Be Queen):

Wszyscy wiemy że Terenas Menthil był ostatnim prawdziwym władcą Lorderonu. To fakt, że był ostatnim WIELKIM królem na całym Azeroth.

Niestety został zamordowany przez syna, który miał obsesję na punkcie nieumarłych. Ten sam książę, który zabił tak wielu naszych bliskich i stworzył z nich POTWORY.

A jednak przylgnęliśmy do jednej nadziei na utrzymanie dynastii Menethil: księżniczka Calia, ostatnia żyjąca spadkobierczyni króla Terenasa.

Niestety, ta nadzieja została nam odebrana przez mroczną SPISEK pod przewodnictwem jednego z naszych.

Chociaż służyła jako skromna kapłanka, Calia Menethil miała niegdyś WŁADAĆ Lordaeronem. Mieszkancy tej wielkiej, wspaniałej ziemi powstaliby i pomogliby jej walczyć o tron.

Anduin Wrynn wiedział o tym. OBAWIAŁ się takiego wyzwania dla swojego panowania. Więc postanowił ją sprowadzić na dno.

Chłopiec-król SPISKUJE z samą Banshee, aby zorganizować spotkanie żywych i umarłych pod fałszywą flagą rozejmu. Zdrajca Wrynn uwiódł Banshee w zorganizowaniu FAŁSZYWEJ masakry, aby zwabić dobroduszną księżniczkę Calię.

Wtedy król-zdrajca zabił naszą księżniczkę.

Ale to nie koniec obrzydliwego planu Anduina. Nie, kazał swojej ukochanej Banshee wskrzesić Calię jako lisza … praktycznie PLUJĄC na grób dobrego króla Terenasa!

Czemu?

Ponieważ król-zdrajca jest OBSESJĘ na punkcie nieumarłych! Planuje poślubić Calię i zabezpieczyć swoje prawo do tronu Lordaeron.

Szkarłatne Bractwo nie pozwoli na to! SPROWADZIMY NA DNO zdradzieckiego króla i jego nieumarłą marionetkę!

Ze łzami w oczach spalimy zwłoki księżniczki Calii. Z prochów, Lordaeron powróci WSPANIAŁY.

Ostatni Menethil (ang. The Last Menethil):

Świadomość, że nasza droga księżniczka Calia została ZAMORDOWANA przez zdrajcę Wrynna i powstała jako nieumarła, jest bólem w naszych sercach, bracia i siostry.

Ale nie traćmy nadziei! Dynastia króla Terenasa będzie jeszcze żyła!

To była dobrze strzeżona tajemnica, że ​​pod koniec panowania ojca księżniczka Calia poślubiła szlachcica z linii krwi ARATORSKIEJ.

Dumny Arthas zażądał, aby ta prawda pozostała ukryta, dopóki on sam nie poślubi i nie spłodzi spadkobiercy. Oczywiście tak się nigdy nie stało.

Ale … dziecko rzeczywiście się narodziło!

Księżniczka Calia urodziła syna. Tak, dziedzic tronu Menethil!

Niestety księżniczka została oddzielona od męża i dziecka podczas ataku Plagi. Domniemano, że jej rodzina nie żyje.

Ale niech radość wypełni wasze serca, przyjaciele … bo dziecko zostało URATOWANE!

Młodego księcia uratował dobroduszny obywatel Lordaeron. Przez wszystkie lata był chroniony i bezpieczny przez członków Szkarłatnego Bractwa. Utrzymujemy go w BEZPIECZNYM miejscu, które z oczywistych powodów musi pozostać tajne.

Zamierzaliśmy zjednoczyć młodego spadkobiercę z jego matką. Niestety, Zdradziecki Król Przymierza zamordował księżniczkę Calię dzięki pomocy swojej kochanki Banshee. Obrzydliwością, która teraz chodzi po tej ziemi, NIE JEST księżniczka Calia!

Surowa kara spadnie na te potwory! Lordaeron jest dla ŻYJĄCYCH!

Niech nadzieja budzi się w waszych sercach, bracia i siostry. Po oczyszczeniu nieumarłego ścierwa i przeklętych worgenów z naszej ojczyzny, młody król zostanie ujawniony!

Zdrajca Wrynn zostanie zdemaskowany, a nasz PRAWDZIWY król obejmie tron. Dynastia Menethil zostanie Przywrócona!

Jak widać na załączonych broszurkach propaganda pełną gębą. Pojawiło się bardzo dużo kwestii zakłamanych, takich jak „Banshee kochanką Anduina” czy spisek, który spowodował zamordowanie Calii. Najciekawszą kwestią jest na pewno jej SYN, który będzie miał wpływ na przyszłe wydarzenia. Pamiętajmy, że wschodnie tereny Lorderonu nie są dostępne dla zwykłego gracza (nie mówimy tu o kampanii klasy Rycerza Śmierci) oraz, że nigdy Szkarłatnej Krucjaty nie pokonaliśmy.

The Scarlet Crusade should join the Alliance! - General Discussion ...
Białowłosa (ang. Whitemane) jest najbardziej ikoniczną postacią z Vanilli oraz najbardziej znaną liderką Szkarłatnej Krucjaty. (grywalna postać w grze Heroes of the Storm). Na obecnym etapie jej historii jest wskrzeszona przez Rycerzy Śmierci Hebanowego Ostrza i stała się jedną z Czterech Jeźdźców Zakonu.

W jednym z wywiadów przeprowadzonych z deweloperami wspomniano, że w patchu 8.3 pojawią się wzmianki o przyszłości Azeroth, które nastąpią po premierze dodatku Shadowlands. Na pewno wiemy, że w Krainie Cieni czas płynie zupełnie inaczej, więc prawdopodobnie możemy doczekać się wielkich zmian świata po zakończeniu wydarzeń z nadchodzącego dodatku.

Od siebie dodam teorię, że obecną Szkarłatną Krucjatą może panować znany nam wszystkim Upiorny Władca…Mal’Ganis. Ostatni raz jego działania wiedzieliśmy pod postacią Bareana Westwinda. Przejął wtedy kontrolę nad Szkarłatnym Szturmem (ang. Scarlet Onslaught) w trakcie dodatku Wraith of the Lich King. Planował zemścić się na Arthasie, ale został zdemaskowany przez Rycerzy Śmierci Hebanowego Ostrza i uciekł.
Ciekawostką może być to, że miał być jednym z Rajd bossów w Cytadeli Lodowej Korony (ang. Icecrown Citadel). Ostatni raz kiedy widzieliśmy tego upiornego Władce to Strzaskane Wybrzeże (ang. Broken Shore) gdzie towarzyszyły mu inne demony oraz Gul’dan. Przez całą kampanie wojenną przeciwko Legionowi nie uczestniczył w żadnych ważnych wydarzeniach, ani nie był protagonistą żadnej kampanii klasowej. Jedno wiemy na pewno, nie było go na Argus, więc musi gdzieś żyć.

Mal'Ganis - Wowpedia - Your wiki guide to the World of Warcraft
„Czekałem na ciebie, młody książę. Jestem Mal’Ganis”

Czyżby powrót Szkarłatnej Krucjaty na czele z Mal’ganisem?? Zobaczymy co nowego przyniesie nam świat Warcrafta. Zapraszam do dyskusji i Za Azeroth!!!