Warcraft Mobile z premierą w 2022 roku

Blizzard zaprezentował wyniki finansowe za ostatni kwartał roku, zapowiadając przy okazji premierę Warcraft Mobile na 2022 rok.

warcraft mobile z premierą w 2022 roku

Rok 2022 przewiduje się jako rok dużych ogłoszeń w Blizzardzie. Nie tak dawno Mike Ybarra poinformował, że w najbliższych tygodniach czekają nas zapowiedzi z uniwersów Warcraft, Diablo i Overwatch. W trakcie publikacji podsumowania kwartalnego wyników finansowych włodarze studia oznajmili, że Warcraft mobile będzie miało swoją premierę jeszcze w 2022 roku.

Jak informuje spółka w podsumowaniu, planuje dodać do Warcrafta nową zawartość w 2022 roku. Wśród nich pojawią się aktualizacje w World of Warcraft, Hearthstone oraz będziemy mieli okazję zobaczyć Warcraft Mobile w pełnej krasie.

Within the Warcraft franchise, fourth quarter World of WarcraftTM reach and engagement continued to benefit from the combination of the Modern game and Classic under a single subscription. In 2021, World of Warcraft delivered its strongest engagement and net bookings outside of a Modern expansion year in a decade. Hearthstone® fourth quarter net bookings grew year-over-year, driven by a steady cadence of new content.

Blizzard is planning substantial new content for the Warcraft franchise in 2022, including new experiences in World of Warcraft and Hearthstone, and getting all-new mobile Warcraft content into players’ hands for the first time.

W jednym z poprzednich naszych artykułów o mobilnym Warcrafcie informowaliśmy, że w produkcji są aktualnie dwie gry, a raczej aplikacje ponieważ jak sam twierdzi Blizzard mają to być „Warcraft mobile experience”. Jedna z gier będzie mechanicznie zbliżona do Pokemon Go i Wiedźmin Pogromca Potworów. O drugiej zaś nie wiemy absolutnie nic.

Pozostaje nam czekać na najbliższe tygodnie. To właśnie zapewne luty mimo braku BlizzConu pozwoli nam poznać szersze plany na najbliższy czas.