World of Warcraft na konsole – Blizzard coraz częściej o tym rozmawia

W kuluarowych rozmowach w Blizzardzie coraz częściej rozmawia się o przeniesieniu World of Warcraft na konsole.

world of warcraft na konsole

Gameradar miał okazję porozmawiać z producentem wykonawczym World of Warcraft Holly Longdale. To ta Pani, która prowadziła panel WoWa podczas tegorocznego BlizzConu ujawniając chociażby prace nad World of Warcraft Cataclysm Classic. Okazuje się, że w Blizzardzie coraz częściej pojawia się temat przeniesienia gry na konsole co pomogłoby marce na zwiększenie bazy graczy na całym świecie.

Gdy Gamesradar zapytał o koncept gry na konsole Holly bez zastanowienia powiedziała:

Oczywiście! Tak, często o tym rozmawiamy.

Problemem World of Warcraft na konsole może być przystępność

World of Warcraft to produkcja, która wymaga od graczy wykorzystywania wielu klawiszy na klawiaturze. Sama liczba aktywnych umiejętności przeważa nad liczbą przycisków na padzie konsoli, przez co to właśnie nie kwestie technologiczne są największym wyzwaniem dla produkcji, co przystępność gry na konsolach.

Holly dodała, że gdyby problemy techniczne miały znaczenie, nie rozmawiano by wewnętrznie tak często o przeniesieniu gry na konsole.

Nie sądzę, aby to był problem. Uważam, że jesteśmy w dobrej pozycji ku temu i dlatego o tym rozmawiamy

Po oficjalnym przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft może dojść do rozłamu, który pozwoli Blizzardowi na znacznie większą swobodę kreatywną. Bez Bobbiego Koticka, który torpedował wiele projektów i zapewnienia Phila Spencera dają pewną nadzieję, jednak trzeba brać pod uwagę, że Microsoft kupił największą spółkę gamingową USA dla rynku mobilnego i marek, które można tam przenieść. Ale co pokaże przyszłość przekonamy się w ciągu najbliższych lat.