World of Warcraft z nową funkcją – opieką nad małymi smokami…

Deweloperzy World of Warcraft wprowadzają nową funkcjonalność do gry - opiekę nad małymi smokami.

opieka nad smokami w world of warcraft

Jeśli lubicie klasyczne Tamagotchi to World of Warcraft jest dla Was. Deweloperzy ogłosili, że już jutro 11 lipca, wraz z premierą nowego patcha w grze pojawi się nowa funkcjonalność – opieka nad małymi smokami. Przy okazji ogłoszenia zaprezentowano sneak peek jak będzie wyglądała taka mechanika w grze.

Przedszkole dla szczeniąt w World of Warcraft

Przedszkole dla szczeniąt bo tak właściwie nazywa się ta mechanika, pozwala graczom na opiekę nad 5 smoczymi jajami. Zadaniem gracza będzie doprowadzenie do wyklucia smoków oraz opieka nad ich rozwojem do momentu osiągnięcia wieku pozwalającego na stanie się towarzyszem gracza.

Jak odblokować opiekę nad smokami?

Po przybyciu na Smocze Wyspy, Herald Flaps dostarczy graczom notatkę. Przyjmując zadanie „Eggs in Abundance” gracz zostanie poprowadzony do Amelli przy Ruby Lifeshrine gdzie dowie się czym zajmuje się opiekun smoków. Po krótkiej konwersacji zostanie odesłany do przedszkola Little Scales w Valdrakken, aby przygotować się na narodziny pierwszego pisklaka.

Za ukończenie codziennych zadań w przedszkolu gracze otrzymają Flightstones, złoto i nie inne nagrody. Ukończenie dodatkowych zadań dla każdego pisklaka zapewnia dwa zwierzaki (jednego zwierzaka bojowego i jednego zwierzaka towarzyszącego).

Smocze PisklętaBattle Pet Non-Combat Battle Pet 
Rusziona (Czarne pisklę)Iggy: Primal Earth ElementalRusziona
Belastrasza (Czerwone Pisklę) Princess Vorquistrasza: Baby Vorquin Belastrasza
 Zhusadormu (Brązowe Pisklę) Annuna: Baby HornswogZhusadormu
Zalethgos (Niebieskie Pisklę)Pallibrius: Magic BookZalethgos
Posidriss (Zielone Pisklę)Somnius: Bear CubPosidriss

Dodatkowo za ukończenie wszystkich 5 zadań powiązanych z pisklakami, gracze otrzymają odznaczenie „Hey Nanny Nanny” oraz tytuł „Whelptender”. Ukończenie wszystkich zadań dziennych (16 łącznie) nagrodzi w postaci odznaczenia „Whelp, Ther it is” i towarzyszem Battle Pet Alexem.