Wydarzenie Hallow’s End zawitało do World of Warcraft Classic

Blizzard rozpoczął nowe wydarzenie halloweenowe w World of Warcraft Classic. Hallow's End wprowadza unikalny loot, mounty, peta i wiele innych!

wydarzenie hallows end w world of warcraft classic wystartowało

Zbliża się Halloween więc Blizzard jak co roku w swoich grach prezentuje nowości z tej okazji. W World of Warcraft Classic ponownie można zobaczyć wydarzenie Hallow’s End, podczas którego gracze mogą zdobyć masę nowych nagród, wśród których są nowe mounty czy pety. Oto jak odblokować wszystkie w trakcie ograniczonego w czasie wydarzenia.

W 2021 roku w grze pojawiły się nowe misje Headless Horseman na cmentarzu Scarlett Monastery, które pozwolą graczom zdobyć liczne nagrody oraz rzadkiego Halloweenowego mounta. Samo wydarzenie Hallow’s End będzie trwało w dniach od 18 października do 1 listopada więc jest całkiem sporo czasu na zdobycie upragnionych nagród.

Cukierek albo Psikus w WoWie

Pierwsza aktywność związana jest z Innkeeperem, z którym gracze mogą porozmawiać raz na godzinę. Podczas rozmowy z nim możecie otrzymać jedną z trzech paczek cukierków, w której mogą znaleźć się następujące przedmioty lub otrzymać psikusa:

 • cukierki, lizaki i batoniki pozwalające przywrócić HP i manę,
 • Halloweenowe różdżki pozwalające „zakładać” przebrania na sojuszników,
 • Maski dla każdej płci i grywalnej rasy.

Jednak jeśli gracz wybierze psikus może zostać zamieniony na 2 minuty w żabę, ducha, mini-Diablo, szkielet, węża czy kotka. Losowo może zostać rzucony na graczy urok, który pozwoli założyć na siebie kostium halloweenowy nietoperza, gnoma, zabójcy, pirata, szkieletu czy wispa.

Dodatkowo w większości karczm czy gospód w Azeroth czy w Outlandzie można znaleźć halloweenowe głowy z cukierkami, które zawierają te same nagrody lub psikusy, które można otrzymać u karczmarzy.

Hallow’s End Orphan Treats

Misja ta wymusi na graczach podróż do głównych miast oraz wykonanie określonych czynności do zdobycia cukierków od lokalnych karczmarzy (bądź postaci) aby przekazać je sierocie. Każdy quest zapewnia graczowi 250 punktów reputacji jak i 30 dyń z cukierkami.

Zadanie można wykonać tylko raz w trakcie wydarzenia i wymagana jest postać minimum 10 poziomu. Każda z frakcji posiada odrębną wersję zadania:

 • Przymierze:
  • rozmowa z Jasper przy sierocińcu w Stormwind pozwoli aktywować quest, który pozwoli nam zdobyć określone cukierki od konkretnych NPCów:
   • Flexing for Nougat – /flex for Innkeeper Allison in Stormwind
   • Chicken Clucking for a Mint – /chicken for Innkeeper Firebrew in Ironforge
   • Incoming Gumdrop – /train for Talvash del Kissel in Ironforge
   • Dancing for Marzipan – /dance for Innkeeper Saelienne in Darnassus
 • Horda:
  • rozmowa z Spoops przy sierocińcu w Orgrimmarze pozwoli aktywować quest, który pozwoli nam zdobyć określone cukierki od konkretnych NPCów:
   • Flexing for Nougat – /flex for Innkeeper Gryshka w Orgrimmar
   • Incoming Gumdrop – /train for Kali Remik w Sen’jin Village in Durotar
   • Chicken Clucking for a Mint – /chicken for Innkeeper Norman w Undercity
   • Dancing for Marzipan – /dance for Innkeeper Pala w Thunder Bluff.

Hallow’s End World Drop bags

Podczas walki z elitarnymi mobami gracze będą mogli teraz otrzymać torby o tematyce Halloweenowej: Jack-o-lantern i Pumpkin bag. Drop nie jest ograniczony więc w trakcie rozgrywki gracze mogą otrzymać więcej niż jedną torbę.

Jack-o’-Lantern to torba na 18 slotów i może wypaść z elitarnych mobów na poziomie 60+. Z kolei Pumpkin Bag to 16 slotowa torba, która może wypadać z elitarnych mobów na poziomie 50+.

Gaszenie pożarów podczas Hallow’s End w WoW TBC Classic

To zadanie związane jest z możliwością otrzymania unikalnego mounta Magic Broom (czarodziejskiej miotły). Istnieją dwa różne rodzaje zadań gaszenia pożarów podczas Hallow’s End. Pierwszym są zadania treningowe, podczas których gracze nagradzani są cukierkami oraz „Stop the Fires!”, które pozwoli zdobyć omawianego wyżej mounta.

Zadanie „Stop the Fire!” jest questem powtarzalnym codziennie. Polega na ugaszeniu wszystkich pożarów w wioskach wywołanych przez Shade of the Horseman. Po pokonaniu moba wypadnie z niego dyniowa lampa, która może również zawierać loot w postaci mounta Magic Broom czy cukierków.

Buff do doświadczenia i reputacji

The Wickerman Festival jest organizowany przez rasę Forsaken w Tirisfal Glades. To właśnie tam znajduje się statua Wickerman. Gracze z Hordy mogą wykonać zadanie Wickerman Ember, za którą otrzymają Invocation of the Wickerman, pozwalającą na otrzymanie boosta do expa i reputacji w wysokości 10% na dwie godziny.

Gracze Przymierza mają odrobinę trudniejsze zadanie ponieważ muszą dodatkowo wyeliminować 60-poziomowego Wickerman Guardiana. Po jego eliminacji z jego truchła można będzie pozyskać Wickerman Ember, który automatycznie pozwoli na zyskanie bonusu.

Quest Bezgłowy jeździec (The Headless Horseman)

Ostatnią aktywnością podczas Hallow’s End w World of Warcraft The Burning Crusade Classic jest zadanie z udzialem The Headless Horseman. Mogą wziąć w nim udział bohaterowie powyżej 65 poziomu. Zadanie można rozpocząć na cmentarzu Scarlett Monastery, gdzie stoczycie batalie z dwoma elitarnymi przeciwnikami: Headless Horseman oraz Head of the Horseman.

Walka z przeciwnikiem podzielona jest na 3 fazy. W pierwszej walczycie z Headless Horseman i gdy jego HP spadnie do 1% stanie się nietykalny. W międzyczasie pojawi się Head of the Horseman i jej HP spadnie do 60% bądź wcześniej ciało odzyska 100% rozpocznie się faza 2 wyzwania.

Druga faza ma te same zasady co faza pierwsza, z tą różnicą, że przeciwnik może użyć czaru Conflagrate (rzuca wybuchowy ładunek zadający obrażenia od ognia) na losowym graczu nie będącym tankiem. Z kolei gdy pojawi się głowa i jej poziom HP spadnie do 30% bądź ciało przywróci 100% rozpocznie się 3 faza.

W trakcie 3 fazy Headless Horseman zespawnuje cztery dyniowe czarty (Pumpkin Fiends) co 30 sekund. W ostatniej fazie gdy jego głowa odpadnie z ciała nie zregeneruje już ciała więc po pokonaniu go zadanie się kończy.

Gracze mogą raz dziennie stoczyć batalię z Headless Horseman, jednak jeśli gracie w drużynie warto aby każdy z członków wzywał go odzielnie co zwiększy szansę na ciekawy drop. Wśród nich można otrzymać:

 • Pierścienie: Ring of Ghoulish Delight, The Horseman’s Signet Ring, Witches Band
 • Uzbrojenie: The Horseman’s Helm, The Horseman’s Blade
 • Tymczasowe mounty (na 14 dni): Magic Broom, Swift Magic Broom
 • Permanentne mounty: The Horseman’s Reigns
 • Pet: Sinister Squashling

Wydarzenie Hallow’s End trwa do 1 listopada. Po tym czasie powyższe zadania staną się nieaktywne.