Joseph Mallozzi, producent i scenarzysta serialu Gwiezdne Wrota planował serial w świecie Starcrafta.

Gwiezdne Wrota to jeden z najdłuższych i chyba najbardziej pamiętanych seriali sci-fi z pogranicza XX i XXI wieku. Opowiada on o starożytnych wrotach, które po wielu latach zdołano uruchomić, a czego efektem była możliwość zwiedzania innych światów spoza naszej galaktyki. Krótki opis nie oddaje klimatu serialu, który oglądało się bardzo przyjemnie, ale też nie jest to poziom seriali, jakie oczekiwalibyśmy w dzisiejszych czasach.

Niemniej jednak w kontekście tego serialu warto wspomnieć o Josephie Mallozzi. Jest, a właściwie był producentem i scenarzystą seriali Stargate, Stargate Atlantis i Stargate Universe. Co prawda emisję ostatniego serialu z uniwersum Gwiezdnych Wrót zakończono lata temu, ostatnio pojawiły się przecieki, że trwają przygotowania do kolejnego serialu, który miałby być bezpośrednią kontynuacją wszystkich trzech seriali.

Dlaczego wspominam o Mallozzim? Otóż dlatego, że przed laty miał przygotowany prospekt serialu w świecie Starcrafta. Producent oglądał rozgrywkę samej gry oraz zagłębiał się w historię Terran, Zergów i Protossów. Jak jednak mówi, nikt nie był zainteresowany aby pchnąć temat dalej.

Przygotowałem serial telewizyjny Starcraft i pamiętam, że obejrzałem ponad 16 godzin rozgrywki, zagłębiłem się w historię i zrobiłem prezentację, i nie udało się tego nigdzie ruszyć. Byłem strasznie wkurzony

Wygląda na to, że były przymiarki do stworzenia serialu, ale ciekawi mnie czy negatywnie do tego pomysłu podchodził Blizzard czy wytwórnie…

Tagi: ,