Wydawnictwo Insignis postanowiło wydać reedycję pierwszej powieści w świecie Warcraft, Dzień smoka, która trafiła do przedsprzedaży!

Wydawnictwo Insignis kontynuuję plan wydawniczy klasycznych powieści ze świata Warcraft. Tym razem na warsztat wzięto pierwszą wydaną w Polsce książkę Richarda A. Knaaka Dzień Smoka, który swoją premierę w naszym kraju ma za 8 dni tj. 29 czerwca.

Powieść po raz pierwszy została wydana przez wydawnictwo ISA w 2001 roku. Reedycja książki znalazła się w ramach serii Blizzard Legends, a jak informuje Insignis, książka została przetłumaczona na nowo. Można się więc spodziewać spolszczonych nazw własnych.

Dawno temu, w spowitych mgłą niepamięci czasach, Azeroth zamieszkiwały najprzeróżniejsze niezwykłe stworzenia. Tajemnicze elfy i śmiałe krasnoludy współistniały z plemionami ludzi w harmonii, ciesząc się pokojem. Było tak do chwili, w której przybycie demonicznej armii, znanej jako Płonący Legion, na zawsze zburzyło porządek świata. Dziś orkowie, smoki, gobliny i trolle toczą walkę o dominację nad rozproszonymi, skłóconymi królestwami. W ten oto sposób realizuje się złowieszczy plan, który zadecyduje o losach świata Warcraft.

W wyniku niepokojących napięć między najwyżej postawionymi czarodziejami świata, buntowniczy mag Rhonin wyprawia się w niebezpieczną podróż na opanowane przez orków ziemie Khaz Modan. Podczas swojej ekspedycji Rhonin odkryje zatrważający spisek, mroczniejszy niż wszystko, z czym do tej pory się zetknął. Jeśli w świecie Azeroth ma nastać kolejny świt, Rhonin będzie musiał zawrzeć niebezpieczny sojusz z pradawnymi istotami powietrza i ognia.

Osoby, które planują zakup książki mogą składać zamówienia przedpremierowe pod tym linkiem.

Jeśli więc jesteście fanami Warcrafta, kochacie fantasy z długouchymi elfami i przysłaniającymi niebo smokami, z oszałamiającą magią i szczękiem oręża lub po prostu szukacie niewymagającej, ale wciągającej i pełnej żywej akcji lektury na wakacje, nie wahajcie się sięgnąć po nowości spod szyldu uniwersum Warcrafta nakładem Wydawnictwa Insignis.

Tagi: , , ,