Illuminati ważnym wątkiem w Doctor Strange 2: In the Multiverse od Madness

W najnowszym zwiastunie Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness zobaczymy znaną grupę Illuminati!

patrick stewart potwierdza swój udział w Doctor Strange 2

Illuminati, ugrupowanie bohaterów z alternatywnej rzeczywistości pojawi się w Doctor Strange 2: In the Multiverse od Madness. Potwierdzono ich udział w nowym zwiastunie filmu, który dzisiejszej nocy miał swoją premierę podczas finałów Super Bowl. W filmie zobaczymy Patricka Stewarta, znanego fanom z trylogii pierwszych X-Menów.

W zwiastunie Doctor Strange 2: In the Multiverse od Madness widzimy doktora prowadzonego przed oblicze Illuminati w kajdanach przez humanoidalne maszyny, najpewniej roboty Ultrona. Gdy staje przed grup, odzywa się do niego Patrick Stewart. Jednak pozostałe postaci są zamazane i niewyraźne. Wiemy jednak z komiksów jaki skład miała ta grupa. Byli w niej Stephen Strange (być może w tej roli zobaczymy wariant Defender Strange), Tony Stark (Iron Man), Charles Xavier (Professor X), Black Bolt (król Inhumans), Reed Richards (Fantastyczna Czwórka) oraz Namor, władca mórz. Grupa została utworzona w konsekwencji Kree-Skrull War w Wakandzie i pełni rolę organu na wzór ONZ.

Scena niestety nie wyjaśnia zbyt wiele. Słowa Profesora X dają jednak do zrozumienia, że Doctor Strange może zostać włączony do grupy Illuminati by pilnować porządku między uniwersami w ramach multiwersum.

Premiera Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness planowana jest na 6 maja 2022 roku