Zagadka ze sceny po napisach w The Batman została rozwiązana!

Jeden z użytkowników Reddita rozwiązał zagadkę ze sceny po napisach w The Batman.

the batman - rozwiązana zagadka w scenie po napisach

The Batman z impetem wleciał do Box Office zarabiając niemal 250 milionów dolarów na całym świecie w pierwszy weekend emisji filmu. Fanów z pewnością zainteresowała ostatnia scena w więzieniu Arkham oraz scena po napisach, która prowadziła do kolejnej zagadki Riddlera, którą fani mściciela Gotham musieli rozwiązać. I wiemy już czego dotyczy, ale jeśli nie oglądaliście filmu radzę wstrzymać się z dalszą lekturą ponieważ będą spojlery fabularne!

Nowa odsłona The Batman ukazała starcie mściciela Gotham z Riddlerem, człowiekiem zagadką. Film utrzymany w kryminalnej stylistyce sposób w jaki Batman i Gordon rozwiązywali kolejne zagadki psychopaty doprowadzając ostatecznie do kulminacyjnego starcia. W scenie po napisach pojawiła się zagadka Riddlera, którą widzowie mieli rozwiązać po seansie The Batman. Nie trzeba było długo czekać, aby rozszyfrować co było na niej napisane.

Zagadka Riddlera w The Batman

Zagadką zajął się użytkownik Reddita vengeance22, który zabrał się za analizę szyfru. Ustalił on, że cześć szyfru stanowią liczby, a dokładniej daty. Te z kolei odpowiadają datom publikacji konkretnych komiksów serii Batman, w których widzieliśmy po raz pierwszy Kobietę Kot, Pingwina, Riddlera, Jokera czy Alfreda. Ostatni wpis dotyczy daty pojawienia się komiksu z 1974 roku, w którym czytelnicy poznają Harvey’a Denta, słynnego Two Face’a, który ucieka z Azylu Arkham, szpitali więziennego dla obłąkanych przestępców.

Wiemy już, że serialowy spin-off Batmana ma skupić się właśnie na Azylu Arkham, co byłoby idealnym zapoznaniem widzów z kolejnymi przeciwnikami.

Brzmi ciekawie.