Najstarszy zwiastun Diablo II jest tragiczny!

Diablo 2 to jedna z najbardziej kultowych gier na świecie. Ale niektórzy z Was na pewno nie widzieli pierwszego zwiastuna gry, który prezentuje się wręcz...tragicznie...

zwiastun diablo 2

W ciągu tego roku wielokrotnie pisaliśmy Wam o wywiadach, w których brał udział były już szef franczyzy Diablo, David Brevik. Twórca Diablo i Diablo 2 przekazywał w tym czasie bardzo dużo ciekawostek o grze, które niejednokrotnie wprawiały graczy w osłupienie.

Jedną z najciekawszych wypowiedzi był brak chęci stworzenia drugiej części gry po zakończeniu prac nad Diablo 1. Więcej o tym pisaliśmy w poniższym artykule.

I być może dlatego pierwszy zwiastun gry nie prezentował się tak jakbym sam tego oczekiwał. Oczywiście, Diablo 1 miało specyficzną stylistykę cinematików i to właśnie ona pojawiła się w tym zwiastunie. Być może też deweloperzy musieli na szybko opracować coś by pokazać w 1998 roku, że pracują nad drugą częścią gry. Oto jak się prezentował.

Ale jeśli spojrzycie na drugi zwiastun z E3 z tego samego roku, zauważycie ogromną różnicę w graficznym dopracowaniu.

Różnica jest diametralna. Może ona jednak być zależna od znacznego rozbudowania zespołów pracujących nad grami ponieważ z tego samego roku pochodzą również zwiastuny Starcrafta 2, które graficznie również bardziej przypominają ten drugi zwiastun aniżeli ten pierwszy.

Niemniej jednak cieszę się, że deweloperzy wprowadzili znaczne zmiany w przypadku cinematików ponieważ do dnia dzisiejszego pamiętam twarz Diablo, Baala, Mariusa czy sylwetkę Tyraela.