Powstał Diablo Clone Tracker do Diablo 2 Resurrected

Jeden z fanów Diablo 2 Resurrected stworzył narzędzie Diablo Clone Tracker, dzięki czemu nie ucieknie Wam, żaden klon.

Diablo Clone Tracker

Wraz z pojawieniem się patcha 2.4 w Diablo 2 Resurrected deweloperzy zdecydowali się wprowadzić modyfikacje w mechanice Diablo Clone z wydarzenia World Event. Najważniejszą zmianą jest fakt, że Uber Diablo nie zostanie ograniczony do konkretnego serwera o danym IP, ale do wszystkich regionalnych serwerów (np. Europa). Jeden z fanów postanowił utworzyć aplikację Diablo Clone Tracker, która ma informować graczy o pojawieniu się klona Diablo w grze.

Zasada funkcjonowania polega na zalogowaniu się na portalu d2runewizard.com. Po wejściu do gry i wpisaniu komendy „/uberdiablo” tracker jest aktualizowany na podstawie danych wyświetlonych w grze. Im więcej osób korzysta z narzędzia tym skuteczniejsze może okazać się dla całej społeczności.

Dodatkowo narzędzie ma możliwość wysyłania notyfikacji przeglądarkowej na komputer czy telefon gracza.

Zmiany w Diablo Clone

Poniżej prezentuję notkę z oficjalnego wpisu blogowego, gdzie deweloperzy wyjaśnili najważniejsze zmiany w respie Diablo Clone. Dla osób, które nie chcą czytać ściany krótkie podsumowanie:

  • postępy sprzedaży Kamieni Jordana będą teraz przechowywane w bazach regionalnych,
  • po przekroczeniu progu sprzedaży Uber Diablo pojawi się wszystkim na danym serwerze (np. Europa, Ameryka Północna, Korea etc.),
  • postępy są śledzone dla wszystkich trybów gry oddzielnie,
  • dodano informacje nt. postępów wpisując na czacie gry „/uberdiablo”

Uber Diablo w Diablo II: Resurrected będziemy dalej przywoływać tak jak w wersji 1.10, czyli sprzedając pierścienie Kamieni Jordana. Wprowadziliśmy za to zmiany w sposobie i miejscu obliczania postępów, które powinny dostarczyć lepszych wrażeń całej społeczności.

Postępy w Uber Diablo dla każdego trybu gry będą od teraz przechowywane w regionalnych bazach danych. Po przekroczeniu progu sprzedaży odpowiedniej liczby pierścieni Kamienie Jordana Uber Diablo pojawi się dla każdego w tym samym obszarze, nie tylko dla graczy na tym samym serwerze.

Postępy w przyzywaniu Uber Diablo będą teraz śledzone dla każdego trybu gry, co daje nam łącznie 8 progresji śledzenia. Są to tryby: klasyczny, klasyczny hardkorowy, klasyczny ranking, klasyczny hardkorowy ranking, dodatek, hardkorowy dodatek, ranking dodatku i ranking hardkorowy dodatku. W związku z tą zmianą dodaliśmy nowe komunikaty dla graczy, które pomogą im przewidzieć, kiedy pojawi się Uber Diablo. Wiadomość otrzymają wszyscy gracze w danym regionie na określonym poziomie postępów gry, można ją także sprawdzić ręcznie wpisując /uberdiablo w oknie czatu. Mamy nadzieję, że te zmiany sprawią, że więcej graczy pozna grozę, jaką sieje Uber Diablo.

Nowa aplikacja ma wspomóc graczy jeszcze skuteczniej docierać do Uber Diablo, tak aby mieć jak największą szansę na zdobycie Annihilusa, unikalnego talizmanu.