Project Diablo 2 – największy fanowski update gry

Diablo 2, które w tym roku obchodzi swoje 20-lecie otrzymało kolejny potężny fanowski update - Project Diablo 2.

project diablo 2 to scam

Diablo 2 to kultowa gra, która wytyczyła standardy rozgrywek hack’n slash. Mimo plotek na temat remake Diablo 2, który miałby być wykonany przez firmę Vicarious Visions, fani w dalszym ciągu starają się ożywić grę za pomocą własnych modyfikacji.

Tymczasem od kilku dni, gracze mogą wypróbować swoich sił w Project Diablo 2, fanowskim update, który wprowadza masę usprawnień do oryginalnej wersji gry. Wśród tych najważniejszych znajduje się rework Meteoru i Trąb Powietrznych, rework run i słów runicznych, umiejętności i przedmiotów. Co jednak ciekawe twórcy zapewniają, że projekt będzie rozwijany, a wśród kolejnych miejsc do poprawy będzie:

(…) możliwość wykorzystania każdej słabej lub nieprzydatnej do użycia umiejętności, tworząc wokół nich w pełni funkcjonalne kompilacje otwierające szereg nowych możliwości, które wcześniej nie istniały.

Ponadto w tym fanowskim projekcie znajdą się również wyzwania w endgame, zupełnie nowe umiejętności oraz wsparcie dla rozgrywek PvP.

To co odróżnia Project Diablo 2 od Median XL to pozostanie wiernym tradycyjnej rozgrywce i klimatowi Diablo 2. Przyznam się szczerze, grając na Medianie pojawiło się tak dużo zmian, że nie czułem się już jakbym grał w klasyczne Diablo.

Project Diablo 2 oficjalnie uruchomiono 6 listopada. Czekałem z tym artykułem, ponieważ nie wiedziałem czy warto go będzie polecać czy nie. Oczywiście sami będziecie musieli to sprawdzić, ale już teraz powiem, że warto.

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do oficjalnej strony projektu.