Twórca Diablo 2 Arreat Summit zwolniony z Blizzarda

Jeden z najstarszych stażem pracownik Blizzarda został zwolniony. Odpowiadał za stworzenie bazy danych Diablo 2 zwanej Arreat Summit.

twórca arreat summit diablo 2 zwolniony z blizzarda

Twórca internetowej bazy danych Diablo 2 Arreat Summit, która swoją premierę miała przy okazji wydania Diablo 2 został zwolniony z Blizzarda po 24 latach pracy. Mimo wkładu jaki wniósł w dane udostępnione graczom, okazał się być konserwatywnym szowinistą bez jakiegokolwiek szacunku do innych osób.

Arreat Summit to pokaźna baza danych dotyczących bohaterów Diablo 2 jak i przedmiotów występujących w niej. Przez ponad 20 lat dostarczała wiele ważnych informacji graczom, którzy na podstawie tych danych mogli tworzyć swoje kalkulatory pozwalające innym sprawdzić skuteczność buildów i dobrać odpowiednie przedmioty dla najwyższej skuteczności.

Geoff Frazier bo tak nazywa się „legenda” firmy, został zwolniony za groźby wobec innych pracowników co było jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Obrażał w sieci stażystów firmy oraz niebywałym rasistą. Informacje o jego „odejściu z firmy” na początku pojawiły na jego prywatnym koncie Ebay, gdzie postanowił spieniężyć całą swoją kolekcję unikatów zdobytych przez lata pracy.

Dużo więcej udostępniła na swoim Twitterze była już pracownica Blizzarda, Jessica Gonzales, która zamieściła nie tylko swoje przejścia z Geoffem, ale również jego publiczne wypowiedzi w sieci.

Najwyraźniej w Blizzardzie bardzo mocno wzięli się za obecną tam kulturę pracy sprzed lat. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że firma ta funkcjonowała pod skrzydłami wielbionych założycieli Adhama, Morhaime’a i Pearce’a. Wcześniej zwolniono wielu innych pracowników takich jak chociażby Jesse McCree czy Louis Barriga, którzy pracowali nad Diablo IV.