Zamknij

Diablo II

Diablo II, kontynuacja popularnej serii gier Diablo, została wyprodukowana przez Blizzard North, a wydana 29 czerwca 2000 roku przez firmę Blizzard Entertainment. To mroczna gra fantasy RPG osadzona w stylistyce hack-and-slash kontynuująca wątki z pierwszej części gry, w której gracze mają za zadanie powstrzymać Diablo pod postacią Mrocznego Wędrowcy przed uwolnieniem swoich dwóch braci, Mefista i Baala.

W 2001 roku wydane zostało rozszerzenie do gry – Diablo II Lord of Destruction. Zaś w lutym 2021 roku podczas konwentu BlizzCon włodarze studia Blizzard Entertainment ogłosili prace nad pełnoprawnym remasterem gry o nazwie Diablo 2 Resurrected.

Diablo II do kwietnia 2001 roku otrzymało status jednej z najpopularniejszych gier sieciowych wszechczasów. Głównym czynnikiem, który przyczynił się do sukcesu produkcji była mechanika hack-and-slash i bezpłatny dostęp do usług sieciowych Battle.Net. Diablo II umożliwia rozgrywkę zarówno dla jednego gracza jak i wielu graczy oraz rozgrywki sieciowe online i LAN.

Koncept gry został stworzony przez Stiega Hedlunda wraz z szefostwem Blizzard North, Davidem Brevikiem oraz Maxem i Erichem Schaeferem. Za produkcję odpowiadał Matthew Householder i Bill Roper.

Klasy Postaci

Rozgrywka