Wojny klanów w trybie PvP w Diablo 4?

Diablo 4 będzie posiadać wydarzenia publiczne, wśród których społeczność chciałaby zobaczyć wojny klanów.

wojny klanów w pvp w Diablo 4

Diablo 4 zaoferuje graczom znacznie więcej możliwości aniżeli jakakolwiek poprzednia gra. W najnowszej odsłonie zobaczyć możemy między innymi wydarzenia publiczne, w których gracze będą mogli w grupach walczyć z potężnym przeciwnikiem, jak również możliwość tworzenia posterunków, czyli wiosek, które gracz odbije w trakcie swojej przygody w grze.

Jednak fabularnie marka Diablo to ciągła walka dobra ze złem. Odwieczny Konflikt, Wojna Grzechu, wojny klanów magów to tylko pierwsze duże wydarzenia fabularne, które przychodzą mi na myśl. Powrót Lilith mógłby pozwolić deweloperom na większą swobodę w przypadku obraniu strony konfliktu. Mając w grze moce starożytnych, anielskie i demoniczne gracz mógłby wybrać stronę konfliktu i wraz z innymi graczami uczestniczyć w wojnach klanów, które byłyby ciekawą odskocznią od tradycyjnej rozgrywki, a która wprowadzając tzw. raidy czy oblężenia dodały by grze ikry.

Na ile powyższy pomysł jest realny tego nie wiemy. Wiemy jednak, że deweloperzy pracowali już nad mieszanym trybem PvP/PvE w Diablo 4 i mimo, że jeden z najważniejszych specjalistów od PvP przeszedł z zespołu Diablo do pracy nad World of Warcraft Shadowlands, jest szansa, że będziemy mogli przetestować jakieś rozwiązania.

Jak Waszym zdaniem powinien wyglądać tryb PvP w Diablo 4?