Beta Diablo Immortal z dostępnymi mikrotransakcjami

Nadchodząca faza beta testów Diablo Immortal będzie dostępna z mikrotransakcjami!

battle pass w diablo immortal

O tym, że Diablo Immortal będzie posiadało mikrotransakcje pisaliśmy już w 2020 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawiła się w Google Play. Jednak nie było wtedy sprecyzowane w jaki sposób mikrotransakcje będą funkcjonowały w grze. Te poznaliśmy w grudniu 2020 roku kiedy pojawiły się techniczne alpha testy produkcji pod postacią np. systemu Battle Pass. Po przedwczorajszym przecieku wiemy, że najbliższa faza beta testów Diablo Immortal umożliwi graczom dokonywanie mikrotransakcji za prawdziwe pieniądze.

Diablo Immortal jest drugą produkcją mobilną Blizzarda, której premiera jest cały czas przekładana w czasie. Podobnie jak w przypadku Hearthstone, tak i w Diablo Immortal gracze będą mogli grać za darmo i grindować oraz wspomagać się mikrotransakcjami, które ten grind pomogą przyspieszyć.

W przypadku mobilnego Diablo mikrotransakcje udostępnione w grze opierać się będą na mechanikach przyspieszających grind, ulepszanie przedmiotów etc. To czy będą to typowe mechaniki pay-to-win zdecyduje w dużej mierze endgame rozgrywki, jednak patrząc po rankingach Pradawnych Szczelin, Szczelin Wyzwań czy rozgrywki PvP jest tego bardzo duże prawdopodobieństwo.

W ujawnionej niedawno grafice prezentującej zaproszenie do beta testów Diablo Immortal pojawiła się informacja o możliwościach zakupowych. Gracze, którzy wydadzą pieniądze podczas beta testów gry otrzymają ich zwrot w postaci waluty w grze odpowiadającej wydanej kwocie na właściwą premierę gry.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „WELCOME T+ CLOSED BETA Ûhkyou joining usi this test. We really your feedback and participation. At end Closed Beta we will delete all characters and progress. For any real moneyyou spend, you will eivequven-t to use when Diablo Immorta launches. Checkthe Diablo Immortal website for details. ΘΚ”

Chciałbym mieć nadzieje, że Diablo Immortal pozwoli na grind bez przymusu płacenia i możliwość walki o najwyższe miejsca podczas rozgrywki z innymi graczami. Jednak jestem świadomy, że takie rozumowanie to mrzonka i rzeczywistość będzie należała do tych, którzy najwięcej będą grali i płacili podczas gry w Diablo Immortal.