Zamknij

Diablo Immortal

Diablo Immortal to fabularna gra akcji MMOARPG w świecie Diablo zaprojektowana z myślą o sieciowych rozgrywkach na urządzenia mobilne oparte o systemy operacyjne Android i iOS ((Diablo Immortal. Dostęp 28.08.2020)) oraz PC ((Premiera Diablo Immortal - wiemy kiedy zagramy, Blizzplanet.pl, Dostęp: 25-04-2022)). Zaprojektowana przez firmę Blizzard Entertainment i NetEase gra została ogłoszona podczas konwentu BlizzCon 2018, a jej premiera zaplanowana na 2 czerwca 2022 roku.

Fabuła


tyrael niszczy kamień świata

Diablo Immortal zostało umieszczone między wydarzeniami mającymi miejsce w Diablo 2: Lord of Destruction (5 lat po), a Diablo 3 (15 lat przed, Anno Kehjistani). Kamień Świata został spaczony przez Baala (jednego z braci Mrocznej Trójcy) i musiał został zniszczony przez Tyraela, archanioła sprawiedliwości. Gdy wbił w niego swój miecz zwany El’druinem, Kamień Świata wybuchł powodując rozpad góry Arreat, gdzie był ukrywany od powstania Sanktuarium [1]. Spaczone odłamki kamienia stały się celem przybocznego Diablo, Pana Grozy. Jego Herold Zagłady Skarn postanowił zebrać je, by przywrócić do życia swojego zabitego pana. W międzyczasie na świecie rodzi się Sabat, którego kultyści wędrując po świecie sieją zepsucie wszędzie tam gdzie postanie ich noga [2].

Fabuła gry pokaże graczom co stało się z mieszkańcami Sanktuarium po poświęceniu Tyraela. W jaki sposób Tyrael powrócił do Wysokich Niebios [3], co stało się z Deckardem Cainem, dlaczego Malthael opuścił Radę Angiris, jak założono grupę Łowców Demonów, jak wyglądała złota era Westmarch i jakie były plany Adrii i Mahdy doprowadzające do wydarzeń z Diablo III. Zadaniem gracza będzie zawarcie sojuszu z ostatnim Horadrimami starając się powstrzymać wrogów Sanktuarium przed odzyskaniem i kontrolowaniem pozostałości po Kamieniu Świata.

Klasy postaci


Premiera Diablo Immortal zapewni graczom dostęp do 6 grywalnych klas postaci. Wśród nich znajdą się wszystkie klasy, które gracze doskonale znają z wydarzeń w Diablo 3:

barbarzyńca z Diablo Immortal
Barbarzyńca
czarownica z Diablo Immortal
Czarownica
Krzyżowiec z Diablo Immortal
Krzyżowiec
Łowca Demonów z Diablo Immortal
Łowca Demonów
Mnich z Diablo Immortal
Mnich
Nekromanta z Diablo Immortal
Nekromanta

Rozgrywka


Diablo Immortal umożliwia rozgrywkę wyłącznie sieciową, co oznacza, że gracze muszą być stale w zasięgu transmisji danych, aby móc kontynuować rozgrywkę.

Diablo Immortal zapewnia rozgrywkę w podobnym stylu jak Diablo 3 z modyfikacjami potrzebnymi do obsługi urządzeń mobilnych

Umiejętności

Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon gry, tak i w Diablo Immortal gracze podczas awansowania będą nabywać kolejne umiejętności. Różnica polega jednak na tym, że w Diablo Immortal każdy z bohaterów posiada 12 podstawowych umiejętności, które połączymy w combosy, a dodatkowo każda podstawowa umiejętność będzie mogła skorzystać z ultimates [4].

Podstawowe umiejętności

Podczas konwentu Blizzcon 2019 deweloperzy gry ujawnili, ze każdy bohater będzie miał podczas rozgrywki możliwość korzystania z przynajmniej 12 umiejętności. Jednak wśród aktywnych umiejętności będzie trzeba dobrać maksymalnie 5, które w danym momencie gracze będą używać. Jedną umiejętność podstawową oraz cztery umiejętności dodatkowe.

Ultimates

Każdy z bohaterów podczas rozgrywki będzie mógł naładować atak ultymatywny. Charakteryzuje się on wzmocnieniem zadawanych obrażeń przez umiejętność podstawową ataku [4]. Podczas jej użycia wokół gracza roztacza się fala mocy, która zwiększa szybkość zadawanych obrażeń i ich ilość.

Combos

Diablo Immortal dostarcza nietypową mechanikę do rozgrywki w grach hack’n slash – combosy. Każdy bohater będzie mógł wykorzystać przynajmniej dwie umiejętności, które użyte razem pozwolą na skuteczniejsze rozprawienie się z przeciwnikami tak pod względem zadawanych obrażeń jak i efektu wizualnego [4].

Lokacje

Kikuras Rapids

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Kikuras Rapids.

Tomb of Fahir

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Tomb of Fahir.

Forgotten Tower

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Forgotten Tower.

Westmarch

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Westmarch.

Bilefen

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Bilefen.

Zoltun Kulle’s Library

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Zoltun Kulle’s Library.

Shassar Sea

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Shassar Sea.

Dark Wood

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Dark Wood.

Wortham

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Wortham.

Tamoe Mountain

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Tamoe Mountain.

Ashwold Cementary

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Ashwold Cementary.

Mikrotransakcje

Diablo Immortal oficjalnie będzie posiadało mikrotransakcje [5]. Informacje jakiego rodzaju będą dowiemy się dopiero podczas alfa/beta testów gry oraz oficjalnej premiery gry.

Battle Pass


Diablo Immortal pojawi się podczas premiery z Battle Pass’em. Przepustka bojowa pozwoli graczom na zdobycie nowych elementów kosmetycznych w dwóch wariantach:

  • Bezpłatnym,
  • Płatnym.

Data premiery


Początkowo planowano wydanie gry w 2019 roku, jednak po głośnym sprzeciwie społeczności gry deweloperzy postanowi przeprojektować grę. Ostatecznie data premiery Diablo Immortal została ustalona na 2 czerwca 2022 roku na platformy iOS/Android oraz PC [6].

Wymagania sprzętowe


Wymagania Diablo Immortal iOS

Minimalne wymagania sprzętowe

Sprzęt: iPhone 6s lub nowszy
System operacyjny: iOS 11 lub nowszy

Wymagania Diablo Immortal Android

Minimalne wymagania sprzętowe

System operacyjny: Android 5.0 lub lepszy
Procesor: Snapdragon 660 / Exynos 9611 lub lepszy
Karta graficzna: Adreno 512 / Mali-G62 MP3 lub lepsza
Pamięć: 2 GB RAM lub więcej

Wymagania Diablo Immortal na PC

Minimalne wymagania sprzętowe

System operacyjny: Windows® 7 / Windows® 8 / Windows® 10 / Windows® 11 (64-bit)
Procesor: Intel® Core™ i3 lub AMD™ FX-8100
Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 460, ATI Radeon™ HD 6850 lub Intel® HD Graphics 530
Pamięć: 4 GB RAM

Zalecana konfiguracja sprzętowa

System operacyjny: Windows® 10 / Windows® 11 (64-bit)
Procesor: Intel® Core™ i5 lub AMD Ryzen™ 5
Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 770 lub AMD Radeon™ RX 470
Pamięć: 8 GB RAM

Alfa i beta testy


Alfa i beta testy gry nie został jeszcze ogłoszone przez deweloperów. Gra doczeka się jednak obu faz, które zostały potwierdzone przez przedstawiciela firmy, Adama Fletchera [7].

W sierpniu 2020 roku uruchomione zostały wewnętrzne, globalne testy gry, po których zakończeniu, zebraniu feedbacku i wprowadzeniu odpowiednich poprawek gra zostanie udostępniona graczom w ramach alfa testów [8].

Zwiastuny i Gameplay


Galeria


Przypisy


  1. Zwiastun Diablo Immortal[]
  2. Diablo Immortal. Dostęp 28.08.2020[]
  3. 2018-11-04, BlizzCon 2018: Diablo Immortal Press Conference – Wyatt Cheng and Allen Adham. Dostęp 28.08.2020[]
  4. Jak działają combosy i ultimates w Diablo Immortal. Dostęp 31.08.2020[][][]
  5. Blizzplanet.pl, Diablo Immortal oficjalnie z mikrotransakcjami. Dostęp 14.09.2020[]
  6. Premiera Diablo Immortal – wiemy kiedy zagramy, Blizzplanet.pl, Dostęp: 25-04-2022[]
  7. Blizzplanet.pl, Alfa i beta testy Diablo Immortal. Dostęp 27.08.2020[]
  8. Blizzplanet.pl, Wewnętrzne testy Diablo Immortal. Dostęp 27.08.2020[]