Zamknij

W:

Diablo Immortal


Diablo Immortal to nadchodząca fabularna gra akcji hack’n slash w świecie Diablo zaprojektowana z myślą o sieciowych rozgrywkach na urządzenia mobilne oparte o systemy operacyjne Android i iOS [1]. Zaprojektowana przez firmę Blizzard Entertainment i NetEase gra została ogłoszona podczas konwentu BlizzCon 2018 i na dzień dzisiejszy nie ma ustalonej daty premiery.

Diablo Immortal

Deweloper Blizzard Entertainment, NetEase
Wydawca Blizzard Entertainment, NetEase
Platformy Android, iOS
Data Premiery TBA
Gatunek Action RPG, MMOARPG

Fabuła


Diablo Immortal zostało umieszczone między wydarzeniami mającymi miejsce w Diablo 2: Lord of Destruction (5 lat po), a Diablo 3 (15 lat przed, Anno Kehjistani). Kamień Świata został spaczony przez Baala (jednego z braci Mrocznej Trójcy) i musiał został zniszczony przez Tyraela, archanioła sprawiedliwości. Gdy wbił w niego swój miecz zwany El’druinem, Kamień Świata wybuchł powodując rozpad góry Arreat, gdzie był ukrywany od powstania Sanktuarium [2]. Spaczone odłamki kamienia stały się celem przybocznego Diablo, Pana Grozy. Jego Herold Zagłady Skarn postanowił zebrać je, by przywrócić do życia swojego zabitego pana. W międzyczasie na świecie rodzi się Sabat, którego kultyści wędrując po świecie sieją zepsucie wszędzie tam gdzie postanie ich noga [1].

Fabuła gry pokaże graczom co stało się z mieszkańcami Sanktuarium po poświęceniu Tyraela. W jaki sposób Tyrael powrócił do Wysokich Niebios [3], co stało się z Deckardem Cainem, dlaczego Malthael opuścił Radę Angiris, jak założono grupę Łowców Demonów, jak wyglądała złota era Westmarch i jakie były plany Adrii i Mahdy doprowadzające do wydarzeń z Diablo III. Zadaniem gracza będzie zawarcie sojuszu z ostatnim Horadrimami starając się powstrzymać wrogów Sanktuarium przed odzyskaniem i kontrolowaniem pozostałości po Kamieniu Świata.

Klasy postaci


Premiera Diablo Immortal zapewni graczom dostęp do 6 grywalnych klas postaci. Wśród nich znajdą się wszystkie klasy, które gracze doskonale znają z wydarzeń w Diablo 3:

barbarzyńca z Diablo Immortal
Barbarzyńca
czarownica z Diablo Immortal
Czarownica
Krzyżowiec z Diablo Immortal
Krzyżowiec
Łowca Demonów z Diablo Immortal
Łowca Demonów
Mnich z Diablo Immortal
Mnich
Nekromanta z Diablo Immortal
Nekromanta

Rozgrywka


Diablo Immortal umożliwia rozgrywkę wyłącznie sieciową, co oznacza, że gracze muszą być stale w zasięgu transmisji danych, aby móc kontynuować rozgrywkę.

Diablo Immortal zapewnia rozgrywkę w podobnym stylu jak Diablo 3 z modyfikacjami potrzebnymi do obsługi urządzeń mobilnych

Umiejętności

Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon gry, tak i w Diablo Immortal gracze podczas awansowania będą nabywać kolejne umiejętności. Różnica polega jednak na tym, że w Diablo Immortal każdy z bohaterów posiada 12 podstawowych umiejętności, które połączymy w combosy, a dodatkowo każda podstawowa umiejętność będzie mogła skorzystać z ultimates [4].

Podstawowe umiejętności

Podczas konwentu Blizzcon 2019 deweloperzy gry ujawnili, ze każdy bohater będzie miał podczas rozgrywki możliwość korzystania z przynajmniej 12 umiejętności. Jednak wśród aktywnych umiejętności będzie trzeba dobrać maksymalnie 5, które w danym momencie gracze będą używać. Jedną umiejętność podstawową oraz cztery umiejętności dodatkowe.

Ultimates

Każdy z bohaterów podczas rozgrywki będzie mógł naładować atak ultymatywny. Charakteryzuje się on wzmocnieniem zadawanych obrażeń przez umiejętność podstawową ataku [4]. Podczas jej użycia wokół gracza roztacza się fala mocy, która zwiększa szybkość zadawanych obrażeń i ich ilość.

Combos

Diablo Immortal dostarcza nietypową mechanikę do rozgrywki w grach hack’n slash – combosy. Każdy bohater będzie mógł wykorzystać przynajmniej dwie umiejętności, które użyte razem pozwolą na skuteczniejsze rozprawienie się z przeciwnikami tak pod względem zadawanych obrażeń jak i efektu wizualnego [4].

Inwentarz

Lokacje

Kikuras Rapids

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Kikuras Rapids.

Tomb of Fahir

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Tomb of Fahir.

Forgotten Tower

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Forgotten Tower.

Westmarch

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Westmarch.

Bilefen

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Bilefen.

Zoltun Kulle’s Library

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Zoltun Kulle’s Library.

Shassar Sea

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Shassar Sea.

Dark Wood

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Dark Wood.

Wortham

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Wortham.

Tamoe Mountain

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Tamoe Mountain.

Ashwold Cementary

Aby poznać informacje o tej lokacji zobacz artykuł Ashwold Cementary.

Mikrotransakcje

Diablo Immortal oficjalnie będzie posiadało mikrotransakcje [5]. Informacje jakiego rodzaju będą dowiemy się dopiero podczas alfa/beta testów gry oraz oficjalnej premiery gry.

Battle Pass


Diablo Immortal pojawi się podczas premiery z Battle Pass’em. Przepustka bojowa pozwoli graczom na zdobycie nowych elementów kosmetycznych w dwóch wariantach:

  • Bezpłatnym,
  • Płatnym.

Data premiery


Data premiery Diablo Immortal nie została jeszcze ogłoszona. Początkowo planowano wydanie gry w 2019 roku, jednak po głośnym sprzeciwie społeczności gry deweloperzy postanowi przeprojektować grę, która w dalszym ciągu jest w trakcie testów.

Alfa i beta testy


Alfa i beta testy gry nie został jeszcze ogłoszone przez deweloperów. Gra doczeka się jednak obu faz, które zostały potwierdzone przez przedstawiciela firmy, Adama Fletchera [6].

W sierpniu 2020 roku uruchomione zostały wewnętrzne, globalne testy gry, po których zakończeniu, zebraniu feedbacku i wprowadzeniu odpowiednich poprawek gra zostanie udostępniona graczom w ramach alfa testów [7].

Zwiastuny i Gameplay


Galeria


Przypisy


  1. Diablo Immortal. Dostęp 28.08.2020[][]
  2. Zwiastun Diablo Immortal[]
  3. 2018-11-04, BlizzCon 2018: Diablo Immortal Press Conference – Wyatt Cheng and Allen Adham. Dostęp 28.08.2020[]
  4. Jak działają combosy i ultimates w Diablo Immortal. Dostęp 31.08.2020[][][]
  5. Blizzplanet.pl, Diablo Immortal oficjalnie z mikrotransakcjami. Dostęp 14.09.2020[]
  6. Blizzplanet.pl, Alfa i beta testy Diablo Immortal. Dostęp 27.08.2020[]
  7. Blizzplanet.pl, Wewnętrzne testy Diablo Immortal. Dostęp 27.08.2020[]

Aktualnie wikipedia posiada 471 artykułów...

Ostatnio aktualizowane
Ostatnio dodane
Wspieraj nas i oglądaj