Po wydaniu 70 tysięcy złotych usunął konto w Diablo Immortal

Jeden z graczy po wydaniu ponad 70 tysięcy złotych usunął całkowicie konto w Diablo Immortal.

po wydaniu 100 tysięcy złotych usunął swoje konto w Diablo Immortal

Diablo Immortal od początku spotyka się z ogromną krytyką fanów marki. I mimo, że początkowa faza rozgrywki sprawia frajdę, gdy dochodzi do rozgrywek PvP zostaje ona zdominowana przez tzw. whales, innymi słowy osobami, które płacą niebotyczne kwoty na wzmocnienie swojej postaci. Quin69, anglojęzyczny streamer, który wydał na grę ponad 70 tysięcy złotych, tak znienawidził tą grę i system monetyzacji, że postanowił całkowicie usunąć Diablo Immortal.

Co ważne zrobił to niedługo po tym jak trafił na legendarny klejnot 5/5. Wydając na swoje „testy” gry około 25 tysięcy dolarów nowozelandzkich potwierdził to co wiele osób od premiery gry twierdzi o Diablo Immortal – typowe p2w. Podczas ostatniego swojego streamu z Diablo Immortal wpadł w szał mówiąc „pier**** Blizzard”, przy okazji pokazując faka i usuwając swoją postać na amen. Nagranie z jego wyczynu możecie zobaczyć poniżej.

Sam Quinn nie musi martwić się marnowaniem pieniędzy. Wiele z tych 25 tysięcy dolarów zostało wpłacone przez jego widzów, aby mógł testować mechaniki p2w więc jedyne co stracił to swój czas na grę. Ale w końcu na tym zarabia…

Powyższa sytuacja pokazuje, że mechaniki losowości rzeczywiście podchodzą pod typowy gambling i nie dziwię się, że produkcja została zablokowana w kilku krajach na całym świecie.