Gracze proszą o wyłączenie anomalii w grach rankingowych w Heroes of the Storm

Wprowadzone nowości w Heroes of the Storm przy okazji premiery Mei wyrzadzają więcej szkód niż pożytku. Gracze proszą Blizzarda o wyłączenie anomalii w grach rankingowych w Heroes of the Storm.

anomalie znikają z nexusa w heroes of the storm

Dwa dni temu na serwerach live pojawiło się nowa edycja wydarzenia sezonowego Nexomania 2, nowa bohaterka Mei i powiązane z nią anomalie. Te ostatnie wprowadziły zmiany pogodowe, które losowo pojawiają się w meczach. O samych anomaliach pisaliśmy w poniższym artykule:

Gracze zwracają jednak uwagę, że ta losowość powinna zostać całkowicie wyłączona w grach rankingowych. Zwraca się uwagę, że mechanika ta bardziej pasuje do rozgrywek Szybkiej gry i potyczek aniżeli gry kompetetywnej. Losowość jest fajna w zwykłych rozgrywkach ale niezbyt oczekiwana gdy podczas trwającego teamfightu ktoś miałby dostać piorunem a przeciwnik obok mając 30-40 HP nagle zejść od obrażeń obszarowych.

Dodatkowo gra bardzo mocno ogranicza liczbę FPSów dostają efekty pogodowe. Gracze wracają uwagę, że gdy jeszcze spadek fpsów jest do przeżycia tak lagi i freezowanie ekranu już nie. Co gorsza zmiana ustawień na minimum wcale nie naprawia problemu. Stąd też jest to drugi sensowny argument aby anomalie zniknęły z rankedów. W końcu zaniża performance graczy.

Nie oceniam źle anomalii, natomiast patrząc po licznych tematach związanych w problemami z nimi związanymi być może warto byłoby rozważyć wyłączenie ich w najważniejszych rozgrywkach w grze.