Zmiany w matchmakingu Storm League w Heroes of the Storm

Blizzard zapowiedział zmiany w matchmakingu Storm League w Heroes of the Storm.

zmiany w matchmakingu storm league w heroes of the storm

Po ostatnich zmianach na PTR, które wprowadziły nowego bohatera Hoggera i usunęły Medalion Gladiatorów, gracze oczekiwali, że deweloperzy zrobią kroki ku zmianom w dobieraniu graczy w Storm League.

Sfrustrowani gracze zaczęli wylewać swoje żale na forach i Reddicie podkreślając jak wiele boostowanych kont znajduje się aktualnie w dywizji Grandmaster w Heroes of the Storm. Temat ten stał się dosyć popularny i być może właśnie dlatego deweloperzy postanowili ujawnić jaka zmiana czeka graczy w matchmakingu.

Wraz z kolejnym patchem, który pojawi się na serwerach live (najpewniej z zawartością z serwerów PTR), gracze biorący udział w Storm League w grupach doczekają się jednej istotnej zmiany. W trakcie kolejkowania jako grupa, mechanizm matchamakingu wyszuka przeciwników, których MMR będzie zbliżony do MMRu gracza, który w naszej drużynie ma najwyższy ranking.

Blizzard dodał w swojej wypowiedzi, że nie jest to rozwiązanie idealne i nie obejmie wszystkich kont smurfów bądź boostowany, ale które to powinno spowodować, że awansowanie w rankingu będzie sprawiedliwsze zarówno dla grup jak i indywidualnych graczy.

Pozostaje nam czekać na efekty prac deweloperów by zweryfikować czy rzeczywiście nowy mechanizm pomoże uniknąć tak wielu smurfów w czołówce czy nie.