Hogwarts Legacy tylko z trybem dla jednego gracza i bez mikropłatności

Avalanche Software i Warner Bros. Games potwierdziły, że Hogwarts Legacy nie będzie zawierało mikropłatności, ale również pojawi się wyłącznie z trybem dla jednego gracza.

hogwarts legacy bez trybu multiplayer i mikrotransakcji

W zeszłym tygodniu ujawniono niemal 15 minutowy zwiastun rozgrywki Hogwarts Legacy. Po kilkunastomiesięcznym oczekiwaniu gracze mogli zobaczyć jak wygląda świat Harrego Pottera w XIX wieku. Studio Avalanche Software i Warner Bros. Games poinformowały, że gra będzie posiadała tryb dla jednego gracza oraz nie będzie miała dostępnych mikropłatności. I niestety nie zagracie w trybie multiplayer ani na dzielonym ekranie z przyjaciółmi.

Powyższe informacje pojawiły się w obszernym FAQ (najczęściej zadawane pytania), na oficjalnej stronie Hogwarts Legacy, która jest też dostępna w języku polskim. Najważniejszymi pytaniami dla graczy jest to czy mogą zagrać ze znajomymi w trybie multiplayer oraz to czy gra posiada mikrotransakcje. W końcu zwiastun rozgrywki pokazał mechaniki znane z mobilnych gier p2w (długie oczekiwanie na wynalezienie nowych czarów), czy liczne sposoby na modyfikację ubioru bohatera (skórki). Oficjalnie gra będzie posiadała tylko tryb dla pojedynczego gracza, jak i nie będzie posiadać żadnych mikrotransakcji.

Pytanie: Czy Dziedzictwo Hogwartu zawiera tryb online lub rozgrywkę w trybie współpracy?

Odpowiedź: Dziedzictwo Hogwartu jest grą dla jednego gracza i nie oferuje rozgrywki online ani w trybie współpracy.

Pytanie: Czy Dziedzictwo Hogwartu przewiduje zakupy w grze i mikropłatności?

O: Dziedzictwo Hogwartu nie zawiera zakupów w grze i mikropłatności.

W przypadku mikropłatności i zakupów w grze to bardzo dobra wiadomość. Gracze nie będą musieli martwić się, że poza samym zakupem gry będzie wymagana kolejna inwestycja pieniędzy by zdobyć wybrane przez siebie skiny czy dodatki w grze.

Z kolei brak trybu multiplayer smuci najbardziej. W końcu świat Harrego Pottera jest tak ogromny, że aż zachęca do stworzenia gry w otwartym świecie z gildiami i wojnami między czarodziejami.

Premiera Hogwarts Legacy ma odbyć się na święta Bożego Narodzenia, czyli w grudniu 2022 roku.