Latanie na miotle w Hogwarts Legacy bez Quiddicha

Gracze będą mogli latać na miotle w Hogwarts Legacy, ale nie oczekujcie, że zagracie w Quiddicha.

Hogwarts Legacy bez Quiddticha

Latanie na miotle to jednak z ważnych umiejętności w świecie czarodziejów Harrego Pottera. Pozwala na szybkie przemierzanie dużych odległości, co pozwoli w grze poznawać obszerne rejony znane z książek i filmów takie jak Zakazany Las czy Wioska Hogsmeade. Hogwarts Legacy nie pozwoli nam jednak zagrać w Quiddicha. A przynajmniej takich informacji nie udzielono na oficjalnej stronie gry, ani w zwiastunie rozgrywki.

Quidditch jest ważnym sportem w świecie Harrego Pottera. Zdawałoby się, że jest to mechanika, która da graczom masę frajdy i rozluźnienia po lekcjach czy rozwiązywaniu licznych łamigłówek. Pola do Quiddicha co prawda mają pojawić się w grze, ale oficjalna strona i zwiastun gry milczą na ten temat. W oficjalnym FAQ jest odniesienie, że latanie na miotle występuje jako środek transportu jak i jest częścią sportu, ale tylko wyścigów na miotłach. Może to zatem oznaczać, że Quidditch w ogóle nie będzie zaimplementowany do gry, a gracze obejdą się smakiem.

Pytanie: Czy Dziedzictwo Hogwarty przewiduje latanie na miotle?

Odpowiedź: Lot na miotle jest jednym ze środków transportu w Dziedzictwie Hogwartu, zawiera ono także wyścigi na miotłach. Gracze mogą wziąć lekcję latania, aby rozwijać swoje umiejętności latania na miotle.

Portal PCGamesN co prawda napisał do włodarzy studia z pytaniem o ten najpopularniejszy sport czarodziejów, ale póki co nie otrzymał na ten temat żadnych informacji zwrotnych.