Microsoft ze zgodą na przejęcie Activision Blizzard

Po decyzji brytyjskiego regulatora Microsoft otrzymał zgodę na przejęcie Activision Blizzard.

Udziałowcy Activision Blizzard zgodzili się na sprzedaż Microsoftowi

Brytyjski Urząd Regulacyjny CMA po pierwszych negatywnych decyzjach zmienił zdanie i wyraził zgodę na sprzedaż Activision Blizzard do Microsoftu. Niemal dwuletnia batalia o zgodę na przejęcie oficjalnie dobiegła końca ponieważ dziś oficjalnie Microsoft przejmuje spółkę gdzie powstały takie hity jak Call of Duty, World of Warcraft, Diablo czy Overwatch.

Pierwsze informacje o przejęciu pojawiły się w styczniu 2022 roku. Od tego momentu na całym świecie trwał proces antymonopolowy, który miał ustalić czy zakup nie wprowadzi monopolu na światowym rynku technologicznym. Przez kolejne miesiące urzędy określonych krajów czy unii decydowały o tym, czy wyrazić zgodę na sprzedaż, czy ją odrzucić. Brytyjski Urząd przez wiele miesięcy blokował zgodę na przejęcie popierając argumenty wysnuwane przez Sony, które ostatecznie za pośrednictwem pozwu sądowego Federalnej Komisji Handlu przeciwko Activision Blizzard zostały odrzucone. Dało to jasny sygnał Microsoftowi, że jest na dobrej drodze do przejęcia.

Jednak dopiero decyzje o outsorcingu usług cloudowych do Ubisoftu przekonały CMA, że przejęcie może mieć dobry wpływ na branżę. I tak oto w dniu wczorajszym o godzinie 16:00 czasu lokalnego amerykańskiej giełdy NASDAQ zostały wstrzymane, aby przygotować dokumentację oficjalnej sprzedaży. Microsoft zgodził się nabyć Activision Blizzard w cenie 95 dolarów za akcję, co w momencie ogłoszenia stanowiło niemal 150% aktualnej wartości giełdowej.

Można więc uznać, że proces sprzedaży został zakończony, a w dniu dzisiejszym czasu amerykańskiego otrzymamy oficjalny dokument prasowy spółki nt. przejęcia.