Blizzard weźmie udział w Summer Game Fest!

Już w czerwcu Blizzard weźmie udział w Summer Game Fest, online'owym konwencie gamingowym, gdzie prezentowane będą same nowości!

summer game fest diablo

Inicjatywa zorganizowana przez Geoffa Keighley, który odpowiedzialny był za The Game Awards spotkała się z dużym wsparciem deweloperów. Będzie to największe w tym roku wydarzenie, które zostało rozłożone na kilka miesięcy, podczas którego najważniejsi gracze na świecie zaprezentują swoje nowości. W wydarzeniu biorą udział również zarówno Activision jak i Blizzard.

Activision miało już okazję zaprezentować niektóre nowości, jakie zobaczymy w tym roku na rynku. Zapowiedziano remaster Tony Hawk Pro Skater 1 i 2, który w Polsce ma kosztować około 200 złotych. Z kolei Blizzard do wczoraj nie miał ustalonego harmonogramu pojawienia się na imprezie, mimo wymienienia firmy wśród obecnych. IGN dotarło jednak do informacji, że spółka z Irvine ma mieć swoje pokazy już w czerwcu.

Nie wiemy niestety co dokładnie Blizzard może pokazać. Z całą pewnością zaprezentuje nowości związane z World of Warcraft: Shadowlands. Bardzo duże prawdopodobieństwo jest również prezentacji nowości związanych z marką Diablo. Dokładnie 29 czerwca 2020 roku odbędzie się 20 rocznica premiery Diablo 2, a jeśli obserwujecie nasz portal w zeszłym tygodniu pisaliśmy o przeciekach związanych z remasterem/remake drugiej części gry.

Dodatkowo na przełomie czerwca i lipca ma mieć swoje regionalne testy Diablo Immortal, a pod koniec czerwca kolejny kwartalny update informacyjny o Diablo IV. Bardzo prawdopodobne jest, że duża część tego pokazu Blizzarda będzie skupiona właśnie na nowościach w świecie Diablo.

Jednak pozostają jeszcze inne produkcje Blizzarda jak Hearthstone, Heroes of the Storm, Starcraft i Overwatch. Poza Starcraftem w każdej innej grze dzieje się ostatnio całkiem sporo. Hearthstone otrzymuje regularne aktualizacje i nowe wydarzenia, HotS co i raz kolejne aktualizacje balansu, tak samo Overwatch. Ale to właśnie ta ostatnia gra czeka na kolejną odsłonę i ciekawi mnie czy otrzymamy jakiekolwiek nowe informacje o Overwatch 2. W przypadku Overwatch deweloperzy mogą zapowiedzieć nowe wydarzenie sezonowe bądź mikro wydarzenie, które najpewniej rozpocznie się w lipcu aniżeli w sierpniu. I mimo, że rok temu nowy bohater miał swoją premierę później, a w tym mamy już nie otrzymać żadnego nowego mam dziwne wrażenie, że przy okazji Gamescom również coś będzie się działo.

Macie jakieś swoje przewidywania co nam mogą zaprezentować podczas pokazu?